KNF nałożyła karę na Skarbiec TFI w zw. z nieprzekazaniem informacji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 sty 2017, 21:27

KNF nałożyła karę na Skarbiec TFI w zw. z nieprzekazaniem informacji

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła 70 tys. zł kary na Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych w związku z nieprzekazaniem informacji o zmianie posiadanego przez Skarbiec TFI udziału w One-2-One po transakcji z 2 marca 2011 r., podała Komisja.

Komisja jednogłośnie nałożyła na Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych karę pieniężną w wysokości 70 tys, zł. wobec stwierdzenia naruszenia przez zarządzany przez spółkę fundusz Skarbiec Fundusz Inwestycyjny Otwarty art. 69 ust. 1 pkt 2 ustawy o ofercie w związku z niedokonaniem w terminie zawiadomienia Komisji Nadzoru Finansowego oraz spółki One-2-One spółka akcyjna, dotyczącego zmniejszenia w dniu 2 marca 2011 r. udziału w ogólnej liczbie głosów w spółce One-2-One poniżej 5%

czytamy w komunikacie. 

W ocenie Komisji niezwłoczna publikacja informacji dotyczących struktury akcjonariatu spółek publicznych ma istotne znaczenie dla akcjonariuszy spółek publicznych. Pozwala bowiem inwestorom na uwzględnienie takich informacji przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, podano także.

Skarbiec TFI S.A. powstał w 1997 roku i jest jednym z najdłużej działających Towarzystw na polskim rynku. Na rynku krajowym Skarbiec TFI zajmuje piąte miejsce pod względem wartości aktywów pod zarządzaniem oraz jest drugim największym, niezależnym TFI działającym w Polsce.

Źródło: (ISBnews) #SKH

Ostatnie wiadomości