Hutmen złożył wniosek do KNF o zgodę na dematerializację akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 lut 2017, 11:11

Hutmen złożył wniosek do KNF o zgodę na dematerializację akcji

Hutmen złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o zgodę na dematerializację akcji, podała spółka.

"Zarząd Hutmen informuje, iż w dniu dzisiejszym tj. 10 lutego 2017 r., w celu wykonaniu uchwały nadzwyczajnego walnego zgromadzenia nr 3 z dnia 6 lutego 2017 r. w sprawie zniesienia dematerializacji akcji spółki, złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o udzielenie przez Komisję Nadzoru Finansowego zezwolenia na przywrócenie akcjom Hutmen S.A. formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji)"

czytamy w komunikacie.

W połowie stycznia br. Grupa Boryszewa skupiła w ramach żądania przymusowego wykupu od akcjonariuszy mniejszościowych 2 549 980 akcji stanowiących ok. 9,96% kapitału zakładowego Hutmena i zwiększyła stan posiadania do 100% kapitału zakładowego tej spółki oraz udziału w głosach na walnym zgromadzeniu.

Hutmen jest producentem wyrobów z metali nieżelaznych. Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

(ISBnews), #HTM

Ostatnie wiadomości