Braster poszerza plany ekspansji zagranicznej o Bliski Wschód | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lut 2017, 09:19

Braster poszerza plany ekspansji zagranicznej o Bliski Wschód

Producent unikalnego urządzenia do samodzielnego badania piersi wziął udział w jednym z największych na świecie wydarzeń handlowo-wystawienniczych branży medycznej – targach Arab Health. Spółka zaprezentowała urządzenie i funkcjonalność systemu BRASTER oraz odbyła szereg kluczowych rozmów z potencjalnymi partnerami nie tylko z Bliskiego Wschodu, ale również całego świata. Jednocześnie spółka za projekt przemysłowy urządzenia otrzymała prestiżową nagrodę Innowacja i Inspiracja 2017 nadaną podczas Kongresu High Tech w Eindhoven.

Targi odbyły się w dniach 30 stycznia – 2 lutego w Dubaju. To największa tego typu wystawa na Bliskim Wschodzie, która przyciągnęła w tym roku blisko 4,5 tys. światowych liderów branży zdrowotnej z ponad 70 krajów. Podczas wydarzenia dochodzi do spotkań producentów sprzętu medycznego, handlowców, dystrybutorów i przedstawicieli środowiska naukowego.

Na targach Arab Health, odbyliśmy wiele rozmów z potencjalnymi partnerami z krajów Zatoki Perskiej (GCC), dla których jesteśmy bardzo interesującą ofertą z powodów kulturowych. Udało nam się zainteresować tematem także przedstawicieli Indii, Korei i Chin. Bliski Wschód daje wiele możliwości, ale obecnie szczególnie ważne są dla nas dalsze negocjacje z partnerami, których poznaliśmy wcześniej, chociażby podczas targów Medica w Dusseldorfie – są to m.in. Niemcy, Francja, Holandia, Irlandia, czy Dania. To właśnie w jednym z tych krajów w I półroczu przeprowadzimy sprzedaż testową. Następny krok to Wielka Brytania, USA oraz jeden z krajów Bliskiego Wschodu

powiedział Marcin Halicki, Prezes Zarządu BRASTER S.A.

Podczas wielu rozmów z partnerami regionu Zatoki Perskiej udało się na tyle poznać specyfikę rynku, by móc poszerzyć opracowywaną strategię ekspansji zagranicznej również o Bilski Wschód. Region ten daje duży potencjał rozwojowy nie tylko z uwagi na uwarunkowaniu kulturowe, ale także krótki proces rejestracji oraz dużą szansę na refundację przeprowadzanych przez spółkę badań. Z racji słabo rozwiniętej medycyny w tamtejszym regionie, urządzenie Braster może odnieść nawet większy sukces niż w krajach europejskich.

W najbliższych miesiącach jak podkreśla Prezes Halicki priorytetem dla Brastera jest przeprowadzenie pilotażowej sprzedaży na jednym z rynków w Europie. Spółka bierze pod uwagę m.in. Holandię, gdzie szansa na docenienie Brastera na tamtejszym rynku jest duża. Chociażby z uwagi na fakt, że w minionym tygodniu projekt przemysłowy urządzenia, w tym także jego design, nad którym pracowała holenderska firma Pezy Group, otrzymał prestiżową nagrodę Innowacja i Inspiracja 2017, podczas Kongresu High Tech w Eindhoven.

O spółce:

BRASTER S.A. – jako jedyna firma na świecie – posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała urządzenie BRASTER – innowacyjny medyczny tester termograficzny służący do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi.

Skuteczność urządzenia BRASTER została potwierdzona w przeprowadzonych w 2013 i 2016 r. badaniach klinicznych THERMACRAC i THERMAALG. Wyniki badań wskazały, że BRASTER jest skutecznym narzędziem wspierającym diagnostykę, komplementarnym wobec mammografii i ultrasonografii, które znacząco zwiększa możliwość wykrycia raka na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Zgodnie z ogłoszoną w listopadzie 2014 r. strategią na lata 2015-2021, urządzenie BRASTER będzie adresowane bezpośrednio do kobiet. Jednocześnie realizowany model biznesowy zakłada, że docelowo ok. 70 proc. przychodów spółki będzie generowała sprzedaż wysokomarżowych usług telemedycznych oferowanych w pakietach wraz z urządzeniem. BRASTER w czwartym kwartale 2016 r. wprowadził urządzenie do sprzedaży w Polsce, a w 2017 r. planuje wejść na pierwsze rynki europejskie oraz na rynek amerykański. Od 2018 r. planowana jest dalsza ekspansja, m.in. na rynki innych państw Unii Europejskiej.

BRASTER S.A. w 2012 r. zadebiutował na NewConnect, a od 2015 r. jest notowany na głównym rynku GPW.

O systemie BRASTER:

BRASTER® to pierwszy na świecie system pomagający kobietom samodzielnie badać piersi w celu wykrycia nowotworu złośliwego. Rozwiązanie oparte jest na unikalnej matrycy ciekłokrystalicznej – patencie firmy BRASTER – oraz centrum telemedycznym, w którym analizowane są wyniki badań. System wykorzystuje termografię kontaktową do tworzenia obrazów rozkładu cieplnego piersi. Na termogramach zmiany podejrzane o charakter nowotworowy widoczne są jako barwne obszary różniące się od obszarów zdrowych intensywnością i morfologią. Dzieje się tak, gdyż nowotworowe zmiany złośliwe w procesie swojego wzrostu budują gęstą sieć naczyń krwionośnych (neoangiogeneza) odżywiających guz. Towarzyszy temu zwiększona emisja energii i podniesiona temperatura. Właśnie te obszary podwyższonej temperatury w obrębie gruczołu piersiowego rejestruje BRASTER®. Za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji tworzących system automatycznej interpretacji obrazów termograficznych różnicuje wykryte zmiany w kierunku nowotworów o charakterze złośliwym.

Źródło: BRASTER S.A. #BRA

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości