Kraków pozwał Mostostal Warszawa o 20,8 mln zł za opóźnienia przy budowie hali | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lut 2017, 16:11

Kraków pozwał Mostostal Warszawa o 20,8 mln zł za opóźnienia przy budowie hali

Agencja Rozwoju Miasta (spółka gminy Kraków) złożyła pozew o zapłatę przez Mostostal Warszawa 20,82 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami tytułem kar umownych za opóźnienia w wykonaniu robót budowlanych Hali Widowiskowo-Sportowej Czyżyny w Krakowie (obecnie Tauron Arena Kraków), podała spółka.

Spółka po dokonaniu analizy pozwu kwestionuje w całości co do zasady, jak i co do wysokości roszczenia zgłaszane przez powoda oraz stoi na stanowisku, że nie było żadnych podstaw do naliczenia kar umownych

czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała także, iż podjęła działania zmierzające do zakwestionowania roszczeń wskazanych w pozwie oraz przygotowała pozew przeciwko powodowi o roszczenia za roboty dodatkowe oraz pozostałe do zapłaty wynagrodzenie związane z budową hali.

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 roku.

Źródło: (ISBnews) #MSW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości