Sąd umorzył sanację Almy, która sporządzi wniosek o upadłość likwidacyjną | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lut 2017, 18:38

Sąd umorzył sanację Almy, która sporządzi wniosek o upadłość likwidacyjną

Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wydał postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego Alma Market, podała spółka. Spółka podjęła decyzję o sporządzeniu wniosku o upadłość obejmującej likwidację majątku, podano w odrębnym komunikacie.

Postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego nie jest prawomocne.  

W związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego (…) spółka podjęła decyzję o sporządzeniu wniosku o upadłość spółki obejmującej likwidację majątku

czytamy w drugim komunikacie.

Pod koniec stycznia zarządca masy sanacyjnej w postępowaniu sanacyjnym Alma Market złożył w sądzie wniosek o umorzenie tego postępowania.

W połowie grudnia ub.r. Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wydał postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market w restrukturyzacji.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest notowana na GPW od 1994 r.

Źródło: (ISBnews) #ALM

Ostatnie wiadomości