Odpis w ZA Puławy obniży EBIT Grupy Azoty o 10 mln zł w 2016 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 lut 2017, 08:24

Odpis w ZA Puławy obniży EBIT Grupy Azoty o 10 mln zł w 2016 r.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy dokonała odpisu aktualizującego wartości rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych w wysokości 10 mln zł w spółce zależnej Zakłady Azotowe Chorzów, podała Grupa Azoty. Wpływ zdarzenia na wynik na działalności operacyjnej (EBIT) Grupy Azoty wyniesie -10 mln zł.

Przedmiotowy odpis aktualizujący jest kolejnym odpisem dotyczącym rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych w spółce Zakłady Azotowe Chorzów  Pierwszy odpis w wysokości 18,4 mln zł […] został uwzględniony w sprawozdaniu finansowym za 2015 rok. Bieżący odpis na kwotę 10 mln zł zostanie uwzględniony w sprawozdaniu finansowym emitenta za 2016 rok

czytamy w komunikacie.

Sprawozdania finansowe emitenta są nadal weryfikowane przez biegłego rewidenta, dlatego powyższe kwoty nie są ostateczne i mogą ulec zmianie, zaznaczono w informacji.

Publikacja raportu rocznego Grupy Azoty za 2016 rok planowana jest na 16 marca 2017 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Źródło: (ISBnews) #ATT #ZAP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości