Orange będzie rekomendował niewypłacanie dywidendy za 2016 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 lut 2017, 08:10

Orange będzie rekomendował niewypłacanie dywidendy za 2016 r.

Orange Polska będzie rekomendował niewypłacanie dywidendy za 2016 r., podała spółka.

W celu maksymalnej alokacji środków pieniężnych na strategiczne projekty inwestycyjne (między innymi sieć światłowodową i sieć 4G/LTE), Zarząd zdecydował, że będzie rekomendował niewypłacanie dywidendy w roku 2017 za rok zakończony 31.12.2016

czytamy w komunikacie.

Ta decyzja jest odpowiedzialna i podjęta dla dobra spółki i jej akcjonariuszy, gdyż poprawa trendów rynkowych przebiega wolniej niż wcześniej się tego spodziewano i w związku z tym istnieje potrzeba podjęcia bardziej ofensywnych działań

czytamy dalej.

Ostateczna decyzja dotycząca dywidendy zostanie podjęta przez walne zgromadzenie akcjonariuszy Orange Polska, podkreślono również.

W 2016 r. spółka miała 1 746 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 254 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym strata netto w 2016 r. wyniosła 1 762 mln zł wobec 257 mln zł zysku rok wcześniej.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

Źródło: (ISBnews) #OPL

Ostatnie wiadomości