Akcjonariusze Esotiq & Henderson zgodzili się na podział spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lut 2017, 08:47

Akcjonariusze Esotiq & Henderson zgodzili się na podział spółki

Akcjonariusze Esotiq & Henderson upoważnili zarząd do dokonania podziału spółki, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia. EMG, do której przeniesione będą wydzielane aktywa, będzie mogło teraz ubiegać się o wejście na rynek NewConnect. 

Nadzwyczajne walne zgromadzenie, po uzyskaniu od zarządu informacji o niezbędności zrealizowania podziału spółki poprzez przeniesienie wydzielanych ze spółki aktywów do istniejącej i zawiązanej w tym celu spółki EMG spółka akcyjna upoważnia i zobowiązuje zarząd do przygotowania i przeprowadzenia wszelkich czynności niezbędnych do skutecznego dokonania podziału spółki, zgodnie z przyjętymi jego podstawowymi założeniami i w możliwie najkrótszym terminie

czytamy w przyjętej uchwale.

W opinii NWZ, przedmiotowa zmiana umożliwi rozpoczęcie procedury ubiegania się o wprowadzenie akcji EMG do obrotu na rynku NewConnect jeszcze przed zakończeniem procesu podziału, wynika także z uchwały.

W połowie lutego Esotiq & Henderson podał, że powołał spółkę zależną EMG. Zawiązanie spółki zależnej nastąpiło w celu realizacji podziału Esotiq & Henderson przez przeniesienie części majątku spółki dzielonej na spółkę przejmującą (podział przez wydzielenie), z uwzględnieniem zmiany, wskutek której spółką przejmującą będzie istniejąca spółka EMG S.A. Przedmiotowa zmiana umożliwi rozpoczęcie procedury ubiegania się o wprowadzenie akcji EMG S.A. do obrotu na rynku NewConnect jeszcze przed zakończeniem procesu podziału.

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. W lipcu 2015 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na którym była notowana od czerwca 2011 r.

(ISBnews) #EAH

Ostatnie wiadomości