Morizon w IV kw. zwiększył skalę biznesu i planuje przejście na GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lut 2017, 11:35

Morizon w IV kw. zwiększył skalę biznesu i planuje przejście na GPW

Grupa technologiczno – finansowa Morizon, której obszarem działania jest szeroko pojęty rynek nieruchomości, osiągnęła w IV kwartale 2016 r. 4,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 400 tys. zł zysku netto. W porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku przychody wzrosły o 31%, a zysk netto o 161%. Dynamiczny rozwój firmy, przejęcie spółki technologicznej FinPack oraz rosnące wyniki sprzyjają przeniesieniu notowań spółki z NewConnect na rynek główny GPW.

Morizon to wiodąca platforma technologiczno-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla pośredników nieruchomości, deweloperów i doradców finansowych. Jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych doradców kredytowych.

„Osiągnięte wyniki to efekt organicznego wzrostu i coraz większej znajomości marki Morizon wśród klientów zainteresowanych przeprowadzeniem transakcji na rynku nieruchomości. W ubiegłym roku dokonaliśmy również akwizycji FinPack – dystrybutora produktów finansowych oraz wiodącego dostawcy kompleksowych usług i narzędzi dla doradców kredytowych. Wpływ akwizycji jest już widoczny w wynikach, jednak pełna skala korzyści z przejęcia będzie widoczna od wyników finansowych za 2017 r. Wzrost naszego biznesu oraz poprawa koniunktury pozwala nam również poważnie myśleć o debiucie na głównym rynku GPW”

powiedział Jarosław Święcicki, Prezes Morizon SA.

Po wcześniejszych akwizycjach portali oraz firmy z obszaru FinTech, Morizon skupia się  na dalszym rozwoju oferowanych produktów i usług oraz maksymalizowaniu efektów synergii pomiędzy obszarami nieruchomości i finansów.

Notowana na NewConnect spółka Morizon SA to największy w Polsce niezależny wydawca specjalistycznych serwisów nieruchomościowych i dostawca rozwiązań FinTech dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów. Najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl.

Morizon stale współpracuje z ok. 4000 biur nieruchomości i deweloperów i prowadzi rozbudowę własnej sieci profesjonalnych doradców kredytowych (Morizon Finanse). Laureat Deloitte Technology Fast 50 w latach 2012 i 2013 – jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W kwietniu 2016 r. do Grupy dołączył FinPack – firma, która zmieniła rynek pośrednictwa finansowego w Polsce, wprowadzając nowatorskie rozwiązanie dla doradców finansowych, agencji nieruchomości i klientów indywidualnych, znacznie ułatwiające i skracające procedurę złożenia wniosków o kredyt hipoteczny.

Źródło: Morizon, #MZN

Ostatnie wiadomości