Akcjonariusze T-Bull zdecydują 21 III o ofercie akcji i przejściu na GPW z NC | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 lut 2017, 08:55

Akcjonariusze T-Bull zdecydują 21 III o ofercie akcji i przejściu na GPW z NC

Akcjonariusze T-Bull zdecydują na walnym zgromadzeniu 21 marca o przejściu na GPW z NewConnect oraz ofercie publicznej nie więcej niż 404 tys. akcji (w tym do 100 tys. akcji nowej emisji serii F) oraz nie więcej niż 100 tys. praw do akcji serii F, wynika z projektów uchwał walnego zgromadzenia. 

Projekty uchwał przewidują m.in. ofertę publiczną istniejących 214 000 akcji serii B, 90 000 akcji serii E (które powstaną po konwersji akcji imiennych serii C1, C2 i C3, będącej przedmiotem jednej z uchwał walnego) oraz nowej emisji nie więcej niż 100 000 akcji serii F.

Publiczna oferta akcji serii F pozwoli na pozyskanie kapitału przez spółkę, w celu zapewnienia środków niezbędnych do dalszego rozwoju spółki. Środki przeznaczone zostaną na zwiększenie skali działalności operacyjnej spółki, zwiększenie zatrudnienia oraz wzbogacenie portfolio produkowanych gier

napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.

Wcześniej współzałożyciel studia T-Bull Damian Fijałkowski wskazywał, że w tym roku spółka chce przenieść się na główny parkiet i pozyskać ok. 20 mln zł na jeszcze szybszy rozwój.

Projekty uchwał przewidują również upoważnienie zarządu nabywanie przez spółkę 22 100 własnych akcji serii D za 0,1 zł sztuka w okresie nie dłuższym niż 5 lat od dnia podjęcia uchwały w celu realizacji postanowień programu motywacyjnego.

T-Bull S.A. to polskie studio deweloperskie z siedzibą we Wrocławiu. Firma ma w portfolio szereg produkcji przygotowanych z myślą o najpopularniejszych platformach mobilnych. Łączna liczba pobrań gier wyprodukowanych we wrocławskim studio przekroczyła już 200 mln. Zespół deweloperski T-Bull specjalizuje w tworzeniu gier FPS oraz wyścigowych. Akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.

Źródło: (ISBnews) #TBL

Ostatnie wiadomości