WDX szacuje 7,9 mln zł zysku netto w 2016 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 lut 2017, 09:07

WDX szacuje 7,9 mln zł zysku netto w 2016 r.

WDX S.A., notowana na GPW Spółka oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu wyposażenia magazynów, przedstawiła pozytywne szacunki wyników finansowych IV kwartału i całego 2016 roku. Spółka powtórzyła wysokość rekordowych przychodów z 2015 r. (136,5 mln zł) przy wzrostach zysku EBITDA o 33 proc. (21,6 mln zł) i zysku netto o 65 proc. (7,9 mln zł). Osiągnięciu dobrych wyników sprzyja rosnąca przewaga konkurencyjna firmy oraz sprzyjający rynek magazynowy i wózków widłowych.

Udane rezultaty przyniósł także 4 kwartał 2016 r., mogący świadczyć o ożywieniu w gospodarce. Sprzedaż WDX szacuje na 46,4 mln zł (wobec 42,8 mln zł rok wcześniej - wzrost o 8 proc.), EBITDA była wyższa o 87 proc. i wyniosła 7,1 mln zł (wobec 3,8 mln zł), a zysk netto orientacyjnie był czterokrotnie wyższy i stanowił 3,2 mln zł (vs. 0,8 mln zł), co oznacza jeden
z najbardziej udanych kwartałów dla Spółki od rozpoczęcia jej działalności.

– W minionym roku powtórzyliśmy wysoką skalę przychodów z 2015 r., cieszy także wzrost zysków. 2016 r. charakteryzował się mniejszą liczbą dużych kontraktów, co skutecznie rekompensowaliśmy szeregiem realizacji o niższej skali i nawiązywaniem relacji z nowymi klientami. Firma pozyskiwała również kolejne zamówienia zagraniczne oraz zrealizowała istotny kontrakt o wartości 0,5 mln zł dla GM. Liczymy w 2017 r. na utrzymanie korzystnych trendów na rynku

powiedział Marek Skrzeczyński, Prezes Zarządu WDX S.A.

Spółka oferująca rozwiązania z zakresu systemów magazynowania oraz transportu wewnętrznego
w minionym roku m.in. realizowała za granicą kontrakty dla Inter Cars na Węgrzech, czy Grupy Swiss Automotive Group w Szwajcarii. Jeden z kontraktów z zakresu e-commerce dotyczył zamówienia ze strony spółki KRM – operatora logistycznego popularnej marki butów ECCO.

Firma doradcza Jones La Lange w lutym przedstawiła dane obrazujący stan rynku magazynowego
w 2016 r. Zostały podpisane umowy najmu powierzchni na 3 mln m2 (+35 proc.), z czego 2,2 mln m2 (+50 proc.) to popyt netto (nowe umowy).

O Spółce:

WDX S.A. to czołowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i  składowania. Dzięki własnej pracowni projektowej i zakładowi produkcyjnemu w Zgierzu WDX posiada w ofercie innowacyjne przenośniki i regały magazynowe. Ponadto Spółka dystrybuuje i serwisuje wózki widłowe wiodących marek – Crown, Doosan.

Bazę klientów Spółki tworzą najważniejsze podmioty handlowo-logistyczne w Polsce (Amazon, IKEA, SAG, General Motors, Samsung, Philips, International Paper, Inter Cars, Agata Meble, ThyssenKrupp, NEUCA, Bridgestone i in.).

Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2000 r.

Źródło: WDX S.A. #WDX

Ostatnie wiadomości