Cube.ITG z najkorzystniejszą ofertą w przetargu dla Ministerstwa Finansów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 mar 2017, 13:28

Cube.ITG z najkorzystniejszą ofertą w przetargu dla Ministerstwa Finansów

Cube.ITG S.A., wiodący dostawca rozwiązań IT i usług data center, razem w konsorcjum z Betacom, złożył najkorzystniejszą ofertę w wysokości 53,9 mln zł brutto w postępowaniu prowadzonym dla Centrum Przetwarzania Danych MF. To kolejny duży przetarg IT oznaczające ożywienie w sektorze administracji publicznej.

W postępowaniu pt. „Budowa usługi odtworzenia po katastrofie dla kluczowych usług elektronicznych resortu finansów” (PN/19/16/VAD) wzięło udział 9 oferentów, w tym najważniejsze podmioty branży rozwiązań IT.

- Złożona przez nas oferta była jedną z najbardziej złożonych i zaawansowanych, jakie proponowaliśmy w ostatnim czasie. To już kolejny znaczące postępowanie, w którym biorąc udział jesteśmy w stanie zaproponować atrakcyjną cenę zarówno dla naszej Spółki, jak i dla przetargodawcy. Cieszy także widoczne ożywienie w sektorze zamówień publicznych, co pozwala z optymizmem patrzeć na 2017 rok

mówi Marek Girek, Prezes Zarządu Cube.ITG i jego główny Akcjonariusz.

Spółka w minionym miesiącu informowała o złożeniu samodzielnej oferty dla Centralnego Ośrodka Informatyki w postępowaniu o wysokości 100 mln zł. Przetarg obejmuje świadczenie kompleksowych usług w zakresie zapewnienia zasobów ludzkich z sektora IT przez 3 lata. Cube.ITG uczestniczy obecnie w postępowaniach, których wartość przekracza ponad 200 mln zł.

Spółka w 2017 r. pozyskała również zamówienie dla KGHM Polska Miedź na świadczenie prowadzenia prac analitycznych, projektowych i programistycznych w trybie "Time and Material” oraz złożyła najkorzystniejszą ofertę w ramach postępowania przetargowego organizowanego przez Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach. Przetarg obejmował realizację zadań
w oparciu o produkty własnych licencji z GK Cube.ITG.

O Spółce:

Grupa Kapitałowa CUBE.ITG SA realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT. Na rzecz Spółki pracuje blisko 400 specjalistów z różnych dziedzin sektora IT. Firma dostarcza rozwiązania dla wielu branż: bankowość i finanse, zdrowie i multimedia, a także administracja publiczna, telekomunikacja, energetyka.

Cube ITG w 2015 roku przejęła ITMED Sp. z o.o. Spółka wraz z podmiotem zależnym Data Techno Park stanowi jedno z największych i najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych w Europie Środkowej, realizując szereg projektów w sferze innowacji i technologii głównie w branży medycznej.

W skład Grupy Kapitałowej Cube ITG wchodzi także spółka CUBE.ITG GmbH. Obszarem jej działalności jest sektor rozwiązań informatycznych na rynku bankowym oraz telekomunikacyjnym w Niemczech.

Spółka w 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2014 r. jest notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Spółka #CTG

Ostatnie wiadomości