PGNiG zadowolone z inwestycji w Polimex-Mostostal, nie przewiduje na nią odpisów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 mar 2017, 12:59

PGNiG zadowolone z inwestycji w Polimex-Mostostal, nie przewiduje na nią odpisów

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest zadowolone z inwestycji w Polimex-Mostostal, nie przewiduje w związku z tym zaangażowaniem odpisów na utratę wartości, poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak.

"Jesteśmy zadowoleni z inwestycji w Polimex, wycena spółki systematycznie rośnie. Nie robiliśmy dotąd odpisów na utratę wartości i nie przewidujemy ich w przyszłości"

powiedział Woźniak na konferencji prasowej.

Dodał, że decydując się na tą inwestycję, przeprowadzono głębokie analizy, także przy udziale renomowanych firm zewnętrznych. Ich ocena nie wskazywała na zagrożenia w przyszłości, także te związane z niezrealizowanymi kontraktami z lat poprzednich.

"Nie spodziewamy się problemów w kolejnych okresach, a skokowy wzrost wartości Polimeksu wskazuje, że trafiliśmy z tą inwestycją w punkt"

podkreślił Woźniak.

W styczniu br. Enea, Energa, PGE i PGNiG Technologie (spółka zależna PGNiG) objęły łącznie 150 mln akcji, czyli po 37,5 mln walorów Polimeksu-Mostostal w ramach podwyższenia kapitału. Cena emisyjna akcji została ustalona na 2 zł.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews), #PXM, #PGN

Ostatnie wiadomości