Alior Bank ocenia, że będzie mógł wypłacić dywidendę z zysku za 2019 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 mar 2017, 12:46

Alior Bank ocenia, że będzie mógł wypłacić dywidendę z zysku za 2019 r.

Alior Bank szacuje, że będzie mógł wypłacić dywidendę z zysku za 2019 r., poinformowali przedstawiciele Aliora. 

"Musimy poczekać na pełne efekty synergii i możemy mówić o dywidendzie z zysku za 2019 r."

powiedział wiceprezes Witold Skrok podczas konferencji prasowej. 

"Zakładając, że nie będzie żadnej transakcji M&A, nie zmienią się wymogi nadzorcze, a  nasz biznes będzie rósł tak, jak dotychczas, to wypłata dywidendy w 2020 roku jest możliwa, a w 2021 roku bardzo prawdopodobna"

powiedział prezes Wojciech Sobieraj podczas konferencji. 

Kilka dni temu prezes największego akcjonariusza banku - PZU Michał Krupiński zapowiadał, że Alior Bank wskaże w swojej strategii, która ma zostać opublikowana 13 marca, m.in. w którym roku może zacząć wypłacać dywidendę. Wcześniej mówił, że PZU jako jeden z głównych udziałowców Alior Banku oczekuje, iż bank ten w ciągu najbliższych kilku lat stanie się spółką wypłacającą akcjonariuszom regularnie dywidendę. 

Obecnie PZU ma ok. 25,26% akcji Alior Banku, który przejął wcześniej Meritum Bank oraz podstawową działalność (bez kredytów hipotecznych i TFI) Banku BPH (połączenie prawne już nastąpiło, a operacyjne planowane jest do 31 marca 2017 r). 

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.

(ISBnews), #ALR

Ostatnie wiadomości