PGNiG chce obniżyć jednostkowe koszty poszukiwań złóż o ponad połowę | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 mar 2017, 17:19

PGNiG chce obniżyć jednostkowe koszty poszukiwań złóż o ponad połowę

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zamierza obniżyć koszty jednostkowe poszukiwań i rozpoznania złóż węglowodorów "o więcej niż połowę", poinformował wiceprezes ds. handlowych Maciej Woźniak.

"Jeśli chodzi o rentowność poszukiwań, zamierzamy poprawić jednostkowe koszty o więcej niż połowę dotychczasowych wysokości, zmierzamy ku średniej światowej, jeśli chodzi o koszty jednostkowe. Osiągniemy to przez skrócenie średniego czasu rozpoznania złóż, ale też optymalizację procesową"

powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej. 

W prezentacji dotyczącej strategii na lata 2017-2022 (z perspektywą do 2026 r.) spółka podała, że zamierza istotnie obniżyć w tym czasie jednostkowe koszty poszukiwań i rozpoznania złóż.

"Skoncentrujemy prace poszukiwawcze na projektach posiadających największy potencjał pozytywnego wyniku ekonomicznego. Dokonamy weryfikacji planów poszukiwań krajowych pod kątem maksymalizacji prawdopodobieństwa odkrycia i udokumentowania nowych złóż węglowodorów. Dokonamy weryfikacji istniejących koncesji pod kątem oceny efektywności kontynuowania prac. O półtora roku skrócimy średni czas rozpoznania złóż krajowych"

podała wcześniej spółka w prezentacji.

W zakresie wydobycia i zagospodarowania złóż węglowodorów spółka chce utrzymać dotychczasowe jednostkowe koszty, podano też w prezentacji.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews), #PGN

Ostatnie wiadomości