TXM market planuje uruchomić sklep internetowy w Rumunii | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
21 mar 2017, 10:32

TXM market planuje uruchomić sklep internetowy w Rumunii

Spółka TXM planuje uruchomić w tym roku sklep internetowy w Rumunii. Obecnie spółka prowadzi sprzedaż swoich produktów przez internet na terenie Polski, który uruchomiła w 2014 roku pod domeną txm24.pl.

Zauważyliśmy, że średnia wartość paragonu zakupów przez internet jest średnio 3 razy większa niż w sklepie stacjonarnym.

powiedział Prezes TXM Lech Przemieniecki

Prezes spółki na konferencji wynikowej stwierdził, że cały czas spółka uczy się sprzedaży przez internet. Z racji większych średnich wydatków przez internet TXM eksponuje na stronie internetowej inny asortyment niż w sklepach. Wejście w segment e-commerce w Rumunii, gdzie spółka jest już obecna z siecią stacjonarną, będzie ciekawym wydarzeniem w życiu spółki w 2017 roku - powiedział na konferencji Przemieniecki.

Dalszy rozwój sieci sklepów stacjonarnych

Oprócz rozwoju sprzedaży przez internet spółka planuje też dalej rozwijać sieć stacjonarną sklepów. Rozwój sieci sklepów stacjonarnych jest planowany zwłaszcza zagranicą. W Polsce spółka skupi się na zmianach lokalizacji. Problematyczny dla działalności firmy jest rynek Czeski, gdzie zlokalizowane jest 9 sklepów spółki. TXM rozważa ograniczenie działalności na tamtym rynku i zamknięcie części sklepów.

Źródło: Strefa Inwestorów #TXM

Ostatnie wiadomości