Bumech: zawieszone notowania na miesiąc na wniosek KNF | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 mar 2017, 10:23

Bumech: zawieszone notowania na miesiąc na wniosek KNF

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zawiesiła obrót akcjami Bumechu od 24 marca do końca dnia 24 kwietnia br. na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podała giełda.

"W związku z żądaniem zgłoszonym przez Komisję Nadzoru Finansowego na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, zarząd Giełdy […] postanawia zawiesić obrót akcjami spółki Bumech S.A., oznaczonymi kodem PLBMECH00012, od dnia 24 marca 2017 r. do końca dnia 24 kwietnia 2017 r."

czytamy w komunikacie.

KNF przekazała żądanie zawieszenia obrotu akcjami Bumechu w związku z podejrzeniem istotnych nieprawidłowości związanych z ujawnianiem stanu posiadania akcji.

"Zdaniem UKNF, zawieszenie obrotu na okres jednego miesiąca pozwoli na dokonanie niezbędnych ustaleń stanu faktycznego. W przypadku wcześniejszego wyjaśnienia przedmiotowej sprawy, obrót akcjami spółki Bumech S.A. zostanie wznowiony przed upływem miesięcznego terminu"

napisano w komunikacie Komisji.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

(ISBnews), #BMC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości