Morizon planuje zadebiutować na GPW i zbudować kompletną platformę OneStopShop dla rynku nieruchomości | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 mar 2017, 10:53

Morizon planuje zadebiutować na GPW i zbudować kompletną platformę OneStopShop dla rynku nieruchomości

Grupa technologiczno – finansowa Morizon chce radykalnie przyśpieszyć proces zakupu, sprzedaży i finansowania nieruchomości. Autorskie rozwiązania technologiczne ułatwią wyszukiwanie odpowiedniej nieruchomości i zautomatyzują proces kredytowy. Elementem realizacji tej strategii jest przejście notowanej na NewConnect spółki na główny rynek GPW. W zeszłym tygodniu Morizon złożył prospekt emisyjny w KNF.

Morizon buduje kompletną platformę OneStopShop dla rynku nieruchomości, która przeprowadzi klientów przez wszystkie etapy zmiany nieruchomości – od wyszukania do zamieszkania.

Dzięki koncentracji całego procesu transakcyjnego wokół Grupy Morizon oraz nowoczesnym rozwiązaniom FinTech, zarówno zakup, jak i sprzedaż nieruchomości będą nawet 3 razy szybsze.

powiedział Jarosław Święcicki, prezes Morizon.

Oferta Grupy Morizon obejmować ma wsparcie na wszystkich etapach zakupu nieruchomości – od wyszukania atrakcyjnych ofert i szerokiego dostępu do informacji na ich temat, poprzez pozyskanie finansowania, aż po finalizację transakcji. Uzupełnienie oferty to organizacja i sprzedaż usług dodatkowych (np. transport, media, ubezpieczenia).

Na serwisach Grupy Morizon znajduje się aktualnie blisko 1 mln ofert nieruchomości. Pod koniec ubiegłego roku Morizon jako pierwszy portal w Polsce wprowadził na szeroki rynek najnowszą generację wizualizacji 3D. Wirtualne wizyty w mieszkaniach i domach znacząco przyśpieszają proces wyboru najlepszej nieruchomości, a przez to również całej transakcji. Dodatkowo Grupa pracuje nad wykorzystaniem mechanizmów sztucznej inteligencji w procesie wyboru nieruchomości.

Poza lepszą i łatwiejszą selekcją ofert Klienci Grupy skorzystają na skróceniu procesu pozyskania finansowania na zakup nieruchomości. Rozwiązania FinPack – spółki z Grupy Morizon - zapewniają natychmiastowy dostęp do oferty kredytowej banków oraz umożliwiają ich łatwe porównywanie.

Obecnie prowadzimy prace związane z automatyzacją kolejnych procesów finansowania nieruchomości oraz integracją rozwiązań FinPack z systemami bankowymi. Dzięki temu klienci będą mogli nie tylko sprawdzić zdolność kredytową i porównać oferty on-line, ale również wypełnić wnioski i wprowadzić je bezpośrednio do systemów bankowych.

dodał Jarosław Święcicki.

 Rozwój platformy OneStopShop związany jest z planowanym przejściem Spółki na rynek główny GPW połączonym z emisją nowych akcji. Pozyskane przez Grupę środki finansowe znacząco zwiększą potencjał firmy i zrewolucjonizują rynek obrotu nieruchomościami.

Źródło: Spółka #MZN

Ostatnie wiadomości