Udany pierwszy kwartał Ronson Development | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 kwi 2017, 10:48

Udany pierwszy kwartał Ronson Development

W I kwartale 2017 r. Ronson Development sprzedał 260 lokali, czyli o 26% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. Pod względem liczby sprzedanych mieszkań, był to najlepszy pierwszy kwartał roku w historii Spółki.

W okresie styczeń-marzec br. Ronson przekazał klientom klucze do 296 lokali, co powinno przełożyć się na istotną poprawę wyników finansowych Spółki w porównaniu z I kwartałem 2016 r., kiedy to Ronson przekazał nabywcom jedynie 105 lokali.

– Sprzedaż netto na poziomie 260 lokali to najlepszy wynik, jaki kiedykolwiek odnotowaliśmy w I kwartale. To zarazem drugi najlepszy kwartalny wynik w całej historii Ronson Development, po rekordowym IV kwartale 2016 r. Największą popularnością wśród nabywców niezmiennie cieszy się nasz projekt City Link na warszawskiej Woli, w ramach którego od początku roku sprzedaliśmy 89 mieszkań

powiedział Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

– W wyniku bardzo dobrego tempa sprzedaży, na koniec I kwartału 2017 r. w naszej ofercie znajdowało się już tylko 670 lokali. Naszym celem jest natomiast utrzymywanie oferty na poziomie między 800 a 1100 mieszkań, dlatego też w najbliższych miesiącach planujemy uruchomienie nowych inwestycji. Będą to zarówno zupełnie nowe projekty, jak i kolejne etapy już realizowanych osiedli. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zamierzamy w tym roku wprowadzić do sprzedaży łącznie ponad 1000 lokali w ramach siedmiu inwestycji

dodał Andrzej Gutowski.

Pierwsze trzy miesiące tego roku były bardzo udane dla Ronson Development nie tylko pod względem sprzedaży, lecz również liczby lokali przekazanych klientom. Deweloper przekazał nabywcom klucze do 296 lokali, czyli o 182% więcej niż w I kwartale 2016 r., kiedy przekazanych zostało 105 lokali.

– Większość mieszkań przekazanych w I kwartale br. dotyczyła dwóch projektów, dla których pozwolenie na użytkownie otrzymaliśmy pod koniec ubiegłego roku. Chodzi o trzeci etap osiedla Espresso na warszawskiej Woli, gdzie przekazaliśmy 118 lokali, oraz drugi etap poznańskiej inwestycji Kamienica Jeżyce – w sumie w obu etapach projektu Kamienica Jeżyce przekazaliśmy klientom w I kwartale 139 lokali. Dla porównania, w I kwartale 2016 r. przekazaliśmy łącznie jedynie 105 lokali, z czego większość stanowiły mieszkania w niskomarżowym projekcie Młody Grunwald w Poznaniu. Biorąc pod uwagę znacznie większą liczbę przekazanych mieszkań oraz wyższe marże, spodziewamy się istotnej poprawy wyników finansowych za I kwartał 2017 r. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku

powiedział Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronson Development.

Obecnie w realizacji znajduje się osiem inwestycji Ronson Development obejmujących łącznie 1276 lokali. W 2017 r. Spółka planuje ukończenie sześciu projektów z łącznie 882 lokalami. Liczba ta obejmuje 322 lokale w ramach bestsellerowego projektu City Link, z czego około 90% było już sprzedanych na koniec I kwartału br. Spółka zakłada, że ta część projektu City Link zostanie ukończona jeszcze w II kwartale, co pozwoli rozpoznać przychody z tej inwestycji głównie w III kwartale br.

Ronson Development

Ronson Development jest doświadczonym, dynamicznie rozwijającym się deweloperem prowadzącym inwestycje mieszkaniowe w największych polskich miastach, głównie w Warszawie, a także w Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

Od początku swojej działalności w 2000 r. Ronson zdobył zaufanie tysięcy klientów, co daje mu pozycję jednej z wiodących w Polsce firm deweloperskich. Od 2007 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ronson tworzy przestrzenie, w których dobrze i wygodnie się mieszka. Obecnie, w ofercie firmy znajdują się mieszkania dopasowane do potrzeb różnych grup klientów – są w niej zarówno apartamenty jak i lokale z segmentu popularnego.

Ronson Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dowodem zaufania klientów do firmy są liczne nagrody i certyfikaty, w tym nagroda w kategorii usługi deweloperskie w konkursie Orły Polskiego Budownictwa 2014 oraz godło Deweloper Roku 2013 przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

Ronson jest również laureatem wielu prestiżowych nagród przyznawanych przez grono analityków i inwestorów giełdowych. W 2013 r. firma zajęła I miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii „Relacje inwestorskie” organizowanym przez dziennik Puls Biznesu.

Źródło: Ronson Development #RON

Ostatnie wiadomości