Bumech powiadomił prokuraturę o domniemanym nabyciu akcji przez China Coal | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 kwi 2017, 09:36

Bumech powiadomił prokuraturę o domniemanym nabyciu akcji przez China Coal

Bumech złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie popełnienia przestępstw w związku z przekazaniem spółce informacji o nabyciu akcji spółki przez China Coal Energy, poinformowała spółka.

"W nawiązaniu do raportów bieżących nr 32/2017 z dnia 22.03.2017 roku oraz 34/2017 z dnia 24.03.2017 roku, Bumech informuje, iż dnia 06.04.2017 roku spółka złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez nieustalonych sprawców w związku z przekazaniem spółce w dniu 22 marca 2017 r. informacji o nabyciu akcji spółki przez China Coal Energy Company Limited, gdyż powstało podejrzenie, że informacja ta może być informacją nieprawdziwą"

czytamy w komunikacie. 

Spółka poinformowała również o powyższym Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), przedkładając do jej wiadomości treść zawiadomienia, czytamy dalej.

Pod koniec marca KNF poinformowała, że prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie domniemanego zawiadomienia China Coal o nabyciu akcji Bumechu.

24 marca Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zawiesiła obrót akcjami Bumechu od 24 marca do końca dnia 24 kwietnia br. na wniosek KNF.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

(ISBnews), #BMC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości