GetBack chce przeprowadzić IPO i zadebiutować na GPW w tym roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 kwi 2017, 13:01

GetBack chce przeprowadzić IPO i zadebiutować na GPW w tym roku

GetBeck planuje zwiększenie kapitałów poprzez pierwotną ofertę publiczną akcji (IPO) i debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, poinformował prezes Konrad Kąkolewski. 

Złożyliśmy prospekt dotyczący IPO do Komisji. Chcemy zrobić to w tym roku

powiedział Kąkolewski podczas konferencji prasowej, pytany o termin debiutu na GPW. 

Nasza spółka ma 400 mln zł kapitałów. Chcemy zwiększyć je o kilkaset milionów, żeby móc finansować rozwój organiczny. Nie ujawnił, czy nowe akcje obejmą też dotychczasowi akcjonariusze.

dodał

GetBack poinformował dziś, że rozpoczyna program publicznej emisji obligacji o łącznej wartości 300 mln zł i w ramach pierwszej serii emisji chce pozyskać do 60 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój spółki. 

Jak powiedział członek zarządu Marek Patuła, jeszcze w II kwartale GetBack planuje kolejną emisję obligacji, o podobnej wartości. 

Jeszcze w drugim kwartale byłaby kolejna transza. Wszystko zależy od popytu. Mamy blisko 30 spotkań z instytucjami, które na dziś naszych papierów nie mają. Zakładamy, że może to być porównywalna kwota

powiedział Patuła podczas konferencji. 

GetBack działa w Polsce oraz na rynku rumuńskim. Spółka zarządza portfelami wierzytelności ulokowanych w 5 własnych funduszach oraz w 16 zewnętrznych funduszach sekurytyzacyjnych reprezentowanych przez 5 TFI. Wartość wierzytelności pod zarządzaniem GetBack wyniosła 19 mld zł na koniec 2016 r. 

W czerwcu 2016 r. 100% akcji GetBack zostało nabyte przez konsorcjum funduszy private equity z Abris Capital Partners na czele, który jest wiodącym akcjonariuszem DNLD Sp. z o.o., posiadającym wszystkie akcje GetBack. 

Źródło: (ISBnews)

Ostatnie wiadomości