Superior Industries: Cena w wezwaniu na akcje Uniwheels jest ostateczna | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 kwi 2017, 12:18

Superior Industries: Cena w wezwaniu na akcje Uniwheels jest ostateczna

Cena w wezwaniu na akcje Uniwheels jest w korzystna dla obecnych akcjonariuszy i ostateczna, poinformował prezes Superior Industries Donald J. Stebbins.

W naszej ocenie, oraz zgodnie z rekomendacją zarządu Uniwheels cena w wezwaniu odpowiada wartości godziwej Uniwheels i jest ostateczna

powiedział prezes Stebbins podczas spotkania z dziennikarzami. 

Jak podkreślono, w związku z wezwaniem i planowanym przejęciem Uniwheels przez Superior Industries nie jest planowana wypłata dywidendy z zysku za 2016 r.

Transakcja jest okazją do zbudowania prawdziwie globalnego lidera branży felg aluminiowych

dodał Stebbins.

Zdaniem przedstawicieli Superior Industries, zakład w Stalowej Woli jest jednym z najlepszych w Europie i będzie nadal rozwijany.

Planowane synergie przyniosą korzyści dla obu firm i z dotychczasowych rozmów z głównymi kontrahentami wynika, że plan połączenia został przez nich bardzo dobrze przyjęty

dodał Stebbins.

Uniwheels uznał cenę w wezwaniu skorygowaną w górę do 236,07 zł za odpowiadającą wartości godziwej, a zarząd rekomendował akcjonariuszom zaakceptowanie wezwania.

Superior Industries International Germany AG ogłosił wezwanie na 12 400 000 akcji Uniwheels, stanowiących 100% kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. Cena w wezwaniu została pod koniec marca skorygowana do 236,07 zł z 235,83 zł. Zapisy w wezwaniu zaplanowano na 12 kwietnia - 22 maja br. 

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów (OEM - Original Equipment Manufacturer) oraz wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od 2015 r.

Źródło: (ISBnews) #UNW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości