Producent gier mobilnych The Dust coraz bliżej NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 kwi 2017, 09:41

Producent gier mobilnych The Dust coraz bliżej NewConnect

Producent gier mobilnych The Dust zakończył proces przekształcania formy organizacyjno-prawnej w spółkę akcyjną. To jeden z głównych kroków w kierunku debiutu spółki na warszawskiej giełdzie. The Dust ma zadebiutować na NewConnect nie później niż w III kwartale 2017 r.

The Dust specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne. Na zlecenie klientów korporacyjnych Spółka zrealizowała szereg gier reklamowych (tzw. advergaming) dla branży FMCG, w tym dla Grupy Maspex (marki Tymbark, Kubuś) – m.in. gry „Kapsel Run!”, „Kapsel Run 2 Challenge” i „Gry Kubusia”. Dziełem The Dust jest również King of Cards – pierwsza na platformę Microsoft gra w technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR – augmented reality).

- „Spółka ma za sobą realizację dużych projektów, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem, czego dowodem są branżowe nagrody i wyróżnienia: Golden Arrow, Impactor czy Mobile Trends. Na 2017 r. Spółka ma już zakontraktowaną produkcję, w tym w technologii rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR i VR). Celem strategicznym jest jednak intensywny rozwój w obszarze gier w modelu F2P (free to play)”

powiedział Jacek Strzelecki, Prezes Zarządu Tech Invest Group, jednego z akcjonariuszy The Dust.

Jeszcze w 2017 r. The Dust zamierza wydać kilka własnych produkcji.

- „Spółka rozwija się bardzo dynamicznie, co przekłada się na jej wyniki finansowe. W I kw. 2017 r. The Dust wypracował ok. 237 tys. zł zysku netto, podczas gdy w całym 2016 r. było to 73 tys. zł. Nie zwalniamy tempa, zatrudniamy nowych pracowników. Dużo osiągnęliśmy w advergamingu i w tym obszarze mamy ugruntowaną pozycję rynkową. Teraz czas na intensywny rozwój w zakresie produkcji aplikacji pod własną marką. Jeszcze w 2017 r. wydamy 2-3 gry w modelu free to play.”

zdradził Jakub Wolff, Prezes Zarządu The Dust.

The Dust to jedna ze spółek portfelowych notowanego na NewConnect butiku inwestycyjnego Tech Invest Group, który posiada 6,74% w kapitale zakładowym The Dust.

O Tech Invest Group S.A.:

Notowana na NewConnect spółka prowadzi działalność inwestycyjną poprzez dokapitalizowanie, głównie niepublicznych, podmiotów działających w różnorodnych segmentach biznesu, w połączeniu z operacyjnym wsparciem ich rozwoju.

Podstawą polityki inwestycyjnej TIG jest wyszukiwanie perspektywicznych podmiotów, w szczególności z segmentu nowych technologii, które będą wspierane przez TIG oraz współpracujących ze Spółką doradców. Wśród wielu inwestycji portfelowych Tech Invest Group można wyróżnić:

- dewelopera gier na urządzenia mobilne T-Bull,

- dewelopera gier na urządzenia mobilne The Dust,

- właściciela technologii i aplikacji Tap2C działającej w obszarze rozszerzonej rzeczywistości,

- Farm Innovations, która dostarcza rolnikom innowacyjne narzędzia nadzoru nad hodowlą bydła mlecznego,

- e-Portal, który jest operatorem platformy e-portal24 wspomagającej kompleksowe zarządzanie nieruchomościami,

- MagicVR.co, której działalność skupiona jest na opracowywaniu, tworzeniu, oprogramowywaniu i wdrażaniu gier oraz innych produktów i aplikacji w technologii VR (wirtualna rzeczywistość),

- WDB HealthCare ofertującego unikatowe na polskim rynku międzynarodowe ubezpieczenia zdrowotne,

- SatRevolution, która jako pierwsza polska spółka będzie specjalizowała się w projektowaniu i seryjnej produkcji sztucznych satelitów na potrzeby międzynarodowych agencji kosmicznych oraz innych podmiotów.

Źródło: Spółka

the-dust-baner-750x200

Ostatnie wiadomości