MagicVR z grupy Tech Invest otwiera pierwszą w Polsce halę rozrywki w wirtualnej rzeczywistości | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 kwi 2017, 13:59

MagicVR z grupy Tech Invest otwiera pierwszą w Polsce halę rozrywki w wirtualnej rzeczywistości

MagicVR.co, spółka portfelowa notowanego na NewConnect butiku inwestycyjnego Tech Invest Group, otworzy na początku maja pierwszą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych na świecie hal rozrywki. Oferowane będą tam rozgrywki prowadzone w wirtualnej rzeczywistości. Spółka prowadzi również intensywne prace nad własnymi grami.

MagicVR.co prowadzi działalność w dwóch obszarach – produkcji i dystrybucji gier w technologii wirtualnej rzeczywistości oraz rozwoju innowacyjnego formatu hal do rozrywki z wykorzystaniem technologii VR. Pierwsza hala zostanie otwarta 5 maja we Wrocławiu. Gracze będą mogli zagrać w premierową produkcję studia – „Zombie VR Squad”.

- „Już wkrótce gracze we Wrocławiu będą mogli doznać zupełnie nowej rozrywki dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. Udostępnimy im nasze własne produkcje, pierwsza to shooter w klimacie zombie, jednak sukcesywnie będziemy dodawać nowe tytuły. Obecnie jesteśmy w trakcie produkcji kolejnych gier, które w tym roku zostaną zaoferowane graczom we wrocławskiej hali, a następnie szerokiemu gronu odbiorców poprzez globalną dystrybucję na platformach Steam i Oculus."

powiedział Kamil Klimas, prezes MagicVR.co.

Hala we Wrocławiu to jedna z niewielu tego typu na świecie. Oferuje ponad 400 m kw. miejsca na prowadzenie rozgrywek w trybie multiplayer, dzięki czemu gracze będą mogli ze sobą zarówno współpracować, jak i rywalizować. Docelowo w rozgrywce będzie mogło uczestniczyć aż 8 graczy jednocześnie. Korzystać będą z najnowszego sprzętu HTC VIVE oraz Oculus Rift.

- „MagicVR to dynamicznie rozwijająca się firma, która wprowadza na rynek nowy wymiar rozrywki. Jeszcze ważniejszy jest szybko rosnący segment produkcji gier i potencjał jej skalowalności uzyskiwany dzięki globalnej dystrybucji. Jako inwestor jesteśmy zadowoleni z rozwoju spółki, czego efektem jest przeprowadzenie drugiego etapu dokapitalizowania”

powiedział Jacek Strzelecki, prezes Tech Invest Group.

Tech Invest Group zainwestował w MagicVR.co w IV kwartale ubiegłego roku. Zgodnie z umową inwestycyjną, w związku z rozpoczęciem działalności operacyjnej, w ubiegłym tygodniu dokonano drugiego dokapitalizowania MagicVR. Spółka od dwóch inwestorów pozyskała 500 tys. zł, po rejestracji w KRS nowych udziałów TIG będzie posiadał 15,67% udziału w kapitale zakładowym.


O Tech Invest Group S.A.:

Notowana na NewConnect spółka prowadzi działalność inwestycyjną poprzez dokapitalizowanie, głównie niepublicznych, podmiotów działających w różnorodnych segmentach biznesu, w połączeniu z operacyjnym wsparciem ich rozwoju.

Podstawą polityki inwestycyjnej TIG jest wyszukiwanie perspektywicznych podmiotów, w szczególności z segmentu nowych technologii, które będą wspierane przez TIG oraz współpracujących ze Spółką doradców. Wśród wielu inwestycji portfelowych Tech Invest Group można wyróżnić:

- dewelopera gier na urządzenia mobilne T-Bull,

- dewelopera gier na urządzenia mobilne The Dust,

- właściciela technologii i aplikacji Tap2C działającej w obszarze rozszerzonej rzeczywistości,

- Farm Innovations, która dostarcza rolnikom innowacyjne narzędzia nadzoru nad hodowlą bydła mlecznego,

- e-Portal, który jest operatorem platformy e-portal24 wspomagającej kompleksowe zarządzanie nieruchomościami,

- MagicVR.co, której działalność skupiona jest na opracowywaniu, tworzeniu, oprogramowywaniu i wdrażaniu gier oraz innych produktów i aplikacji w technologii VR (wirtualna rzeczywistość),

- WDB HealthCare ofertującego unikatowe na polskim rynku międzynarodowe ubezpieczenia zdrowotne,

- SatRevolution, która jako pierwsza polska spółka będzie specjalizowała się w projektowaniu i seryjnej produkcji sztucznych satelitów na potrzeby międzynarodowych agencji kosmicznych oraz innych podmiotów.

Źródło: Spółka #TIG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości