WIKANA pozyskała finansowanie na budowę kolejnego etapu osiedla Sky House | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 kwi 2017, 11:20

WIKANA pozyskała finansowanie na budowę kolejnego etapu osiedla Sky House

Giełdowy deweloper podpisał z mBankiem Hipotecznym w Warszawie umowę kredytową na realizację inwestycji Sky House B4 w Lublinie. Kredyt w wysokości 11,3 mln zł sfinansuje najnowszy etap bestsellerowego projektu Grupy Kapitałowej WIKANA, w ramach którego zostaną wybudowane trzy budynki z 70 lokalami.

Podpisanie umowy kredytowej to realizacja naszych zapowiedzi. Jednym z filarów strategii Grupy Kapitałowej WIKANA jest optymalizacja struktury zadłużenia poprzez zmniejszanie udziału obligacji na rzecz kredytów. To również szansa na tańsze finansowanie działalności operacyjnej w przyszłości

podkreśla Robert Pydzik, prezes WIKANA S.A.

Kredyty bankowe stanowią coraz bardziej istotną rolę w finansowaniu projektów deweloperskich Grupy Kapitałowej WIKANA. W 2016 r. lubelska spółka podpisała umowy kredytowe z: mBankiem Hipotecznym, RAIFFEISEN Bank Polska oraz Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym na łączną kwotę ponad 30 mln zł.

Sky House w Lublinie to jedna z najbardziej popularnych inwestycji w portfelu Grupy Kapitałowej WIKANA. - Postanowiliśmy kontynuować ten projekt i stworzyć w rejonie ul. Jana Pawła II atrakcyjne osiedle, które przyciągnie klientów wysokim standardem oraz nowoczesną architekturą. Mocno wierzymy, że obecny etap inwestycji Sky House powtórzy sukces poprzednich

mówi Robert Pydzik, prezes WIKANA S.A.

Sprzedaż mieszkań w ramach etapu B4 inwestycji Sky House ruszy jeszcze w kwietniu. Do tej pory giełdowy deweloper postawił i oddał do użytku w ramach projektu trzy budynki (B1, B2 i B3). Grupa Kapitałowa WIKANA sukcesywnie zwiększa sprzedaż mieszkań. Przez trzy pierwsze miesiące tego roku lubelska spółka zawarła 70 umów przenoszących własność oraz 65 deweloperskich i przedwstępnych. To wzrost o odpowiednio 60 i 27 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2016 roku. W 2017 roku WIKANA planuje rozpocząć realizację kolejnych projektów w miastach południowo-wschodniej Polski – rozwijać następne etapy już realizowanych inwestycji oraz rozpocząć zupełnie nowe przedsięwzięcia – łącznie na ponad 770 mieszkań.

O spółce

Grupa Kapitałowa WIKANA to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Grupa od początku swojej działalności zrealizowała 52 inwestycje i oddała do użytkowania blisko 2 500 lokali o łącznej powierzchni przekraczającej 141 tys. mkw. Spółka WIKANA S.A., podmiot dominujący Grupy Kapitałowej WIKANA, od 1997 r. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

Źródło: Spółka, #WIK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost