Echo ma politykę dywidendową, wypłata za 2016 r. równa dywidendzie zaliczkowej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 kwi 2017, 13:27

Echo ma politykę dywidendową, wypłata za 2016 r. równa dywidendzie zaliczkowej

Zarząd Echo Investment przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia polityki dywidendowej, zakładającej m.in. wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2016 w wysokości równej dywidendzie zaliczkowej, a za rok obrotowy 2017 - na poziomie 0,5 zł na jedną akcję, podała spółka.

"Polityka dywidendowa spółki zakłada, iż: 
1. Zarząd zamierza rekomendować wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2016 w wysokości równej dywidendzie zaliczkowej;
2. Zarząd zamierza rekomendować wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2017 na poziomie 0,5 zł na jedną akcję;
3. Zarząd, za rok 2018 i za kolejne lata, zamierza rekomendować wypłatę dywidendy w wysokości do 70% skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej spółki, przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej"

czytamy w komunikacie.

Przy rekomendacji wypłaty dywidendy, zarząd spółki będzie brał pod uwagę aktualną i przewidywalną kondycję finansową spółki i grupy kapitałowej oraz strategię rozwoju.

"W szczególności zarząd spółki w swoich corocznych rekomendacjach dotyczących wypłaty dywidendy będzie brał pod uwagę:
1. bezpieczny i najbardziej efektywny poziom zarządzania zadłużeniem i płynnością w grupie kapitałowej; 
2. realizację planów inwestycyjnych na rynku deweloperskim wynikających ze strategii rozwoju, w szczególności w zakresie zakupu gruntów"

czytamy dalej. 

W grudniu ub.r. spólka podała, że akcjonariusze otrzymają 29 grudnia pierwszą transzę zaliczki dywidendowej na poczet zysku za 2016 rok. Spółka wypłaci 285 mln zł, czyli 0,69 zł na każdą akcję. Pozostała część zaplanowanej zaliczki - 0,16 zł na akcję - trafi do akcjonariuszy w 2017 roku.

W 2016 roku Echo Investment po raz pierwszy w swojej historii podzieliło się zyskami z akcjonariuszami. Na każdą akcję wypłaciło w całym roku 5,27 zł.

Echo Investment jest notowane na GPW od 1996 r. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

(ISBnews), #ECH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości