Famur zakłada możliwość wypłaty dywidendy po 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 maj 2017, 16:19

Famur zakłada możliwość wypłaty dywidendy po 2018 r.

Famur zakłada możliwość wypłaty dywidendy po uzyskaniu efektów synergii z połączenia z Kopeksem, czyli po 2018 r., jednak pod warunkiem, że nie dojdzie do kolejnej akwizycji, poinformowali członkowie zarządu.

"Wypłata dywidendy będzie możliwa po uzyskaniu efektów synergii po roku 2018, kiedy już w pełni będziemy mogli te efekty wykorzystywać"

powiedziała dyrektor finansowa Olga Panek podczas konferencji prasowej.

Spółka zdecyduje się rekomendować wypłatę dywidendy, jednak tylko wtedy, "jeśli nie będzie nowych pomysłów akwizycyjnych", dodał prezes Mirosław Bendzera.

Famur zakłada, że zakończy proces reorganizacji i optymalizacji w ramach integracji części maszynowej Kopeksu do końca 2017 r. Część usługowo-handlowa zostanie wydzielona.

Na początku grudnia 2016 r. TDJ sfinalizował umowę inwestycyjną z Krzysztofem Jędrzejewskim, na podstawie której przejął pośrednią kontrolę nad Kopeksem.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

(ISBnews), #FMF

Ostatnie wiadomości