Przychody i zysk EBITDA Grupy Morizon wzrosły o blisko połowę | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 maj 2017, 08:48

Przychody i zysk EBITDA Grupy Morizon wzrosły o blisko połowę

Łącząca nieruchomości i FinTech Grupa Morizon osiągnęła w pierwszych trzech miesiącach roku 5,3 mln zł przychodów. Oznacza to wzrost o 48% w stosunku do I kwartału poprzedniego roku. W tym samym czasie zysk EBITDA wzrósł o 45% do 0,9 mln zł.

- „W I kwartale wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki operacyjne i finansowe. To efekt długiej i intensywnej pracy całego zespołu, która zaowocowała umocnieniem pozycji rynkowej Morizon.pl oraz wprowadzeniem do oferty nowych produktów i usług.”

powiedział Jarosław Święcicki, prezes zarządu Morizon S.A.

Wyniki finansowe odzwierciedlają dynamiczny rozwój Grupy, który jest efektem zarówno wzrostu organicznego, jak i rozszerzenia działalności. Dzięki przejęciu spółki technologicznej FinPack Grupa umocniła pozycję rynkową oraz zwiększyła portfolio oferowanych usług. Skonsolidowany zysk operacyjny wzrósł o 28% do 0,7 mln zł, a zysk EBITDA wzrósł o 45% do 0,9 mln zł. Zysk netto wyniósł 0,5 mln zł, w porównaniu do 0,4 mln zł w I kwartale 2016 r.

Morizon to wiodąca platforma umożliwiająca zarówno wyszukiwanie jak i finansowanie nieruchomości. Grupa wydaje serwisy nieruchomościowe oraz dostarcza usługi i narzędzia FinTech dla pośredników nieruchomości, deweloperów i doradców finansowych. Celem Grupy jest budowa kompleksowej platformy OneStopShop dla rynku nieruchomości, która w jednym miejscu skoncentruje wszystkie produkty i usługi niezbędne przy zakupie mieszkania oraz przeprowadzi klientów przez wszystkie etapy procesu – od wyszukania do zamieszkania.

- „W 2016 r. dokonaliśmy akwizycji spółki FinPack, co było krokiem milowym w realizacji strategii OneStopShop dla rynku nieruchomości. Zespół FinPack wprowadził do Grupy nowe kompetencje z zakresu usług finansowych, co ma odzwierciedlenie w osiąganych przychodach oraz będzie mieć istotne znaczenie w kolejnych okresach”

dodał Jarosław Święcicki.

W I kwartale Grupa wprowadziła innowacyjne rozwiązanie umożliwiające śledzenie zachowań i analizę preferencji użytkowników. Nowe narzędzie umożliwia efektywniejszą, zautomatyzowaną komunikację z klientami, a także prezentowanie lepiej dopasowanych ofert i treści. 

Obecnie Morizon jest w trakcie procesu przeniesienia notowań z NewConnect na główny rynek GPW. W marcu br. Spółka złożyła prospekt emisyjny do KNF.

O Morizon

Grupa Morizon to technologiczna platforma nieruchomościowo-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych doradców kredytowych. Morizon jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Portale Grupy odwiedza miesięcznie ok. 1 milion użytkowników, a najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl.

Morizon stale współpracuje z blisko 4000 biur nieruchomości i deweloperów i rozbudowuje własną sieć profesjonalnych doradców kredytowych (Morizon Finanse). Laureat Deloitte Technology Fast 50 w latach 2012 i 2013 – jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W kwietniu 2016 r. do Grupy dołączył FinPack – firma, która zmieniła rynek pośrednictwa finansowego w Polsce, wprowadzając nowatorskie rozwiązanie dla doradców finansowych, agencji nieruchomości i klientów indywidualnych, które znacznie ułatwia i skraca procedurę wybrania i uzyskania kredytu hipotecznego.

Źródło: #MZN

Ostatnie wiadomości