Wybór Cube.ITG w rozstrzygniętym 100-milionowym przetargu dla Centralnego Ośrodka Informatyki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 maj 2017, 15:33

Wybór Cube.ITG w rozstrzygniętym 100-milionowym przetargu dla Centralnego Ośrodka Informatyki

Cube.ITG, wiodący wiodący dostawca rozwiązań z zakresu IT i data center, został wybrany jako jeden z 5 podmiotów będących realizować usługi dla rządowego COI w ramach zamówienia dotyczącego zapewniania zasobów ludzkich z zakresu IT. Wartość 3-letniego kontraktu wynosi 116 mln zł brutto.

Otwarcie ofert zamówienia pt.: „Świadczenie kompleksowych usług z zakresu zapewnienia zasobów ludzkich w obszarze IT dla Centralnego Ośrodka Informatyki COI-ZAK.3201.18.2016” nastąpiło na początku lutego br. W ostatnich dniach COI (podlegające Ministerstwu Cyfryzacji) poinformowało o wyborze 5 oferentów, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty. Cube.ITG złożył drugą ofertę z wynikiem 96,5 pkt (na 100 możliwych). Brano pod uwagę takie kryteria, jak „cena”, „ilość rekruterów, którymi dysponuje Wykonawca”, „ilość programistów Java w bazie wykonawcy” i „ilość testerów w bazie wykonawcy”.

- Wybór Cube.ITG potwierdza nasze kompetencje i możliwości w zakresie obsługi tak dużego i odpowiedzialnego zamówienia dla Centralnego Ośrodka Informatyki. Istotnym jest także fakt, iż złożyliśmy tę ofertę samodzielnie, bez konsorcjantów, co rodzi dużą odpowiedzialność, ale i satysfakcję z mając nadzieję jak najlepiej świadczonych usług na rzecz jednostki rządowej

mówi Marek Girek, Prezes Zarządu Spółki Cube.ITG i jej główny Akcjonariusz.

Oprócz Cube.ITG, wybrane zostały takie firmy, jak Transition Technologies, Devonshire, SII oraz Britenet. Zadaniem danego wykonawcy jest świadczenie usług z zakresu IT przez Konsultantów na rzecz i pod nadzorem COI, odpowiedzialność za obsługę kadrowo-płacową Konsultantów oraz nadzór nad realizacją umowy w zakresie niezbędnym do zapewnienia ciągłości świadczenia usług przez Konsultantów. Zarządzanie przebiegiem prac, zlecanie pracy oraz rozliczanie czasowe prac realizowane będą przez COI.

O Spółce:

Grupa Kapitałowa CUBE.ITG SA realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT. Na rzecz Spółki pracuje blisko 400 specjalistów z różnych dziedzin sektora IT. Firma dostarcza rozwiązania dla wielu branż: bankowość i finanse, zdrowie i multimedia, a także administracja publiczna, telekomunikacja, energetyka.

Cube ITG w 2015 roku przejęła ITMED Sp. z o.o. Spółka wraz z podmiotem zależnym Data Techno Park stanowi jedno z największych i najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych w Europie Środkowej, realizując szereg projektów w sferze innowacji i technologii głównie w branży medycznej.

W skład Grupy Kapitałowej Cube ITG wchodzi także spółka CUBE.ITG GmbH. Obszarem jej działalności jest sektor rozwiązań informatycznych na rynku bankowym oraz telekomunikacyjnym w Niemczech.

Spółka w 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2014 r. jest notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Społka, #CTG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości