Zarząd PEM zamierza rekomendować WZA wypłatę 10 mln zł dywidendy z zysku za 2016 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 maj 2017, 11:45

Zarząd PEM zamierza rekomendować WZA wypłatę 10 mln zł dywidendy z zysku za 2016 r.

W I kwartale 2017 r. fundusze zarządzane przez Grupę koncentrowały się na pracy ze spółkami portfelowymi i szukaniu nowych celów inwestycyjnych. Na koniec marca 2017 r. wartość aktywów netto pod zarządzaniem (WAN) wyniosła 2 mld 105 mln zł wobec 2 mld 23 mln zł zanotowanych na koniec 2016 r., co oznacza wzrost o 4%.

Dywidenda

Strategia dywidendowa PEM zakłada regularne dzielenie się wypracowanymi zyskami z jej akcjonariuszami. W związku z tym Zarząd spółki zamierza przedłożyć WZA propozycję wypłaty dywidendy z zysku 2016 r. w kwocie 10 mln zł.

Cele PEM na 2017 r.

Priorytety na najbliższe miesiące zależą od analizowanego Funduszu. Fundusz MCI.EuroVentures, po udanej dezinwestycji z WP, będzie dalej pracować nad nowymi wyjściami, ale zamierza również rozglądać się za nowymi projektami. MCI.TechVentures, ze względu na młody portfel skupi się na pracy ze swoimi spółkami portfelowymi. W I kwartale fundusz MCI.CreditVentures zamknął swoja pierwszą inwestycję w spółkę Spearhead, wypracowując ok. 15-proc. stopę zwrotu i przystąpił do aktywnego poszukiwania kolejnych projektów inwestycyjnych w obszarze finansowania dłużnego typu mezzanine i junior debt.

Jednym z naszych najważniejszych celów na ten rok jest zwiększenie poziomu aktywów pod zarządzaniem, od którego pobierana jest opłata stała. MCI.CreditVentures to przykład bardzo obiecującego funduszu, działającego na niszowym, ale perspektywicznym rynku finansowania dłużnego. Wierzymy, że fundusz podtrzyma dotychczasowe tempo rozwoju i będzie jednym z efektywniejszych narzędzi do realizacji naszego planu

powiedział Tomasz Czechowicz, prezes zarządu Private Equity Managers  S.A.

Przegląd portfela spółek

Pierwsze trzy miesiące 2017 r. upłynęły funduszom zarządzanym przez PEM pod znakiem aktywnego wspierania spółek portfelowych w budowaniu ich wartości. Wśród ważniejszych wydarzeń mających miejsce w I kwartale, znalazło się przejęcie przez Gett za 200 mln USD spółki Juno, konkurenta z rynku w Nowym Jorku. 

Źródło: Spółka #PEM

Zobacz także: Wyniki finansowe, Wykres i dywidendy spółki PEM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości