DM BDM obniżył wycenę Mostostalu Zabrze, nadal rekomenduje 'redukuj' | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 maj 2017, 14:53

DM BDM obniżył wycenę Mostostalu Zabrze, nadal rekomenduje 'redukuj'

Analitycy Domu Maklerskiego BDM obniżyli cenę docelową akcji Mostostalu Zabrze do 0,88 zł z 1 zł i podtrzymali rekomendację "redukuj", wynika z raportu datowanego na 15 maja.

Rekomendacja została wydana przy cenie 0,99 zł za akcję. W środę około godziny 13-ej kurs wynosił 0,96 zł, bez zmian w stosunku do ostatniego zamknięcia.

"Na koniec 2015 roku Mostostal miał 3 mln zł gotówki netto, tymczasem po 2016 roku dług netto wynosił 26 mln zł (mimo zastrzyku gotówki z ugody dotyczącej biurowca Altus). Opublikowane w ubiegłym tygodniu wyniki za I kw. 2017 nie przyniosły większego przełomu i były poniżej naszych założeń - spółka odnotowała niewielką stratę na poziomie EBIT. Niepokoi dalszy wzrost długu netto, sięgnął on już 38 mln zł. Pozycja ta zarówno na koniec 2016, jak i I kw. 2017 była znacznie wyższa niż zakładaliśmy w naszej poprzedniej rekomendacji. Zwracamy także uwagę, że na koniec 2016 roku dokonano przeklasyfikowania pozycji aktywów z 'dostępnych do sprzedaży' do nieruchomości inwestycyjnych, co potwierdza odsunięcie w czasie możliwego termin ich upłynnienia (do pozytywów można zaliczyć nowe umowy przedwstępne/warunkowe na sprzedaż mniejszych działek, jednak ich wartość nie odbiega od uwzględnianej przez nas w wycenie)"

czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że w 2017 r. spółka odnotuje 4 mln zł zysku netto przy 785,5 mln zł przychodów.

(ISBnews), #MSZ

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości