DM BOŚ podniósł wycenę Famuru do 8 zł, nadal rekomenduje 'kupuj' | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 maj 2017, 09:59

DM BOŚ podniósł wycenę Famuru do 8 zł, nadal rekomenduje 'kupuj'

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli cenę docelową akcji Famuru do 8 zł z 5,3 zł i podtrzymali rekomendację "kupuj", wynika z raportu datowanego na 10 maja.

Rekomendacja została wydana przy cenie 5,37 zł za akcję. W czwartek około godziny 9:05 kurs wynosił 5,59 zł, po wzroście o 1,64% wobec ostatniego zamknięcia.

Analitycy uważają, że planowana fuzja Famuru i Kopeksu oraz związana z nią emisja akcji "wygląda inspirująco".

Po pierwsze uważamy, że Famur posiada dokładny plan fuzji i zagospodarowania połączonych aktywów. Zważywszy na oczekiwane ożywienie inwestycji na globalnym rynku maszyn górniczych w latach 2017-2019 w połączeniu z ewentualną poprawą pod względem kontraktów eksportowych jesteśmy przekonani, że połączony podmiot będzie w stanie wygenerować średnio 600 mln zł powtarzalnej EBITDA w latach 2018-2024 w porównaniu z 550 mln zł wcześniej wg naszych szacunków. […] Po drugie, w naszej ocenie warunki transakcji wyglądają na uczciwe z perspektywy akcjonariuszy mniejszościowych Kopexu. […] Po trzecie, inwestorzy powinni traktować planowaną emisję akcji o wartości 400 mln zł raczej jako okazję niż warunek fuzji

czytamy w raporcie.

DM BOŚ prognozuje, że zysk netto Famuru wyniesie 155 mln zł w 2017 r. przy 1 705 mln zł przychodów.

Jednocześnie analitycy poinformowali, że "ze względu na spodziewany silny spadek free floatu Kopeksu" zaprzestają wydawania rekomendacji i analiz dla tej spółki.

Źródło: (ISBnews) #FMF

Zobacz także: Historyczne rekomendacje dla spółki Famur

Ostatnie wiadomości