Dom Development ma przedwstępną umowę nabycia Euro Styl za 260 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 maj 2017, 08:44

Dom Development ma przedwstępną umowę nabycia Euro Styl za 260 mln zł

Dom Development zawarł z Forum IV Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym przedwstępną umowę nabycia 100% akcji w Euro Styl oraz 100% udziałów w kapitale zakładowym Euro Styl Development za 260 mln zł, podała spółka. Akwizycja może być początkiem nowego sposobu ekspansji spółki na nowe rynki w przyszłości.

W wyniku transakcji Dom Development uzyska pełną kontrolę nad grupą kapitałową Euro Styl prowadzącą działalność deweloperską w segmencie mieszkaniowym na rynku Trójmiasta i okolic. Ustalona cena transakcji będzie wynosić 260 000 000 zł

czytamy dalej.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał już zgodę na transakcję. 

Zarząd spółki przewiduje podpisanie umowy przyrzeczonej sprzedaży ww. akcji i udziałów najpóźniej do dnia 14 czerwca 2017 roku. Przedmiotowa umowa przedwstępna poprzedzona była rozległym badaniem due diligence, obejmującym obszary: prawny, finansowy i techniczny, przeprowadzonym przez profesjonalne podmioty, co pozwoliło spółce gruntownie i wszechstronnie sprawdzić jakość nabywanych aktywów i potwierdziło zasadność akwizycji oraz atrakcyjność płaconej ceny

czytamy dalej. 

Dokonanie przedmiotowej akwizycji odbędzie się bez potrzeby emisji akcji przy bardzo dobrej sytuacji finansowej spółki oraz jej silnym bilansie, wskazano także. 

Zarząd przewiduje, że po zrealizowaniu transakcji zadłużenie netto spółki będzie utrzymywało się wśród najniższych w branży. Pozwoli to zarządowi na kontynuowanie dotychczasowej polityki dywidendowej wypłacając akcjonariuszom 100% skonsolidowanego zysku netto w formie dywidendy

podano w informacji. 

Dom Development oczekuje, że akwizycja grupy kapitałowej Euro Styl zapewni istotny wzrost skonsolidowanych przychodów i zysków spółki. Akwizycja pozwoli również spółce na uzyskanie korzyści wynikających z efektu skali, stwierdzono w komunikacie.

Na rynku trójmiejskim sprzedanych zostało w ubiegłym roku około 9 tys. mieszkań (wg. REAS), co oznacza, że jest to jeden z największych co do wielkości rynków w Polsce. 

Zdaniem zarządu spółki, rynek ten charakteryzuje się bardzo dużym potencjałem (podwojenie sprzedaży w ciągu ostatnich pięciu lat) i akwizycja grupy kapitałowej Euro Styl przyczyni się do znaczącego wzrostu pozycji spółki na rynku jako wiodącego dewelopera, działającego na trzech największych rynkach mieszkaniowych w Polsce

podano także. 

Spółka poinformowała też, że po sfinalizowaniu transakcji grupa kapitałowa Dom Development zostanie wzmocniona o dwóch bardzo doświadczonych menedżerów, Mikołaja Konopkę oraz Daniela Bojanowskiego, którzy brali udział w tworzeniu i rozwijaniu grupy kapitałowej Euro Styl i nadal będą odpowiedzialni za ten obszar działania. W ocenie zarządu, wniosą oni znaczący wkład w zarządzanie grupą kapitałową Dom Development.

Akwizycja grupy kapitałowej Euro Styl może być początkiem nowego sposobu ekspansji spółki na nowe rynki w przyszłości

zaznaczono również. 

Wyniki grupy kapitałowej Euro Styl na dzień 30 kwietnia 2017: sprzedaż - 232 lokale; oferta - 406 lokali na 11 projektach;  bank ziemi - 1357 lokali; gotówka - 55,9 mln; zadłużenie odsetkowe - 2,1 mln. 

Dom Development - jeden z największym deweloperów mieszkaniowych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. W 2016 r. spółka sprzedała 2 735 lokali wobec 2 383 rok wcześniej.

Źródło: (ISBnews) #DOM

Ostatnie wiadomości