Aforti Holding: rekordowy maj i zapowiedź rozszerzenie oferty produktów Aforti Finance | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 cze 2017, 10:50

Aforti Holding: rekordowy maj i zapowiedź rozszerzenie oferty produktów Aforti Finance

Grupa Aforti Holding, która świadczy usługi finansowe dla sektora MŚP, zaprezentowała wyniki operacyjno-sprzedażowe za maj 2017. Aforti Finance pochwaliła się rekordowym wynikiem pod względem wartości udzielonych pożyczek - prawie 3,5 mln zł. Z kolei wartość złożonych wniosków pożyczkowych wyniosła ponad 15 mln zł. W maju klienci Grupy dokonali obrotu na platformie wymiany walut Aforti Exchange na łączną wartość 6,9 mln euro. Z kolei Aforti Collections odnotowała prawie 1,5 mln zł zleceń windykacyjnych.

Aforti Finance, która oferuje mikropożyczki dla sektora MŚP w maju udzieliła prawie 3,5 mln zł pożyczek. W tym samym okresie w minionym roku Spółka rozwijała swoją działalność i wartość ta wyniosła 60 tys. zł. Wypracowany wynik jest rekordowy dla Spółki od początku jej działalności. Jest to zasługą przede wszystkim rozpoczęcia budowy własnej sieci oddziałów na terenie całej Polski. W maju otwarto siedziby w Gdańsku i Olsztynie. Obecnie funkcjonuje już 6 oddziałów Aforti Finance. Zgodnie z raportem miesięcznym spółka przyjęła 188 wniosków pożyczkowych na łączną kwotę 15,22 mln zł. Stanowi to odpowiednio sześcio- i dziewięciokrotny wzrost w porównaniu do maja 2016 r.

„Maj był kolejnym dobrym okresem w rozwoju Aforti Finance. Swoje działania stale skupiamy na budowie sieci sprzedaży. Chcemy być obecni we wszystkich miastach wojewódzkich. Docelowo otworzymy 20 oddziałów do końca 2018 r. W odpowiedzi na oczekiwania naszych klientów rozważamy również wejście w nowe obszary np. finansowania pojazdów."

mówi Klaudiusz Sytek, Prezes Aforti Holding S.A.

Spółka Aforti Exchange, która oferuje swoim klientom usługi wymiany walut poprzez swoją platformę internetową w maju wypracowała 6,9 mln euro łącznego obrotu. Jest to wynik ponad czterokrotnie lepszy w porównaniu do analogicznego okresu w 2016 r. W okresie styczeń - maj łączna wartość transakcji wyniosła już ponad 27,41 mln euro.

W maju nastąpiła również zmiana w zarządzie spółki. Za sterami Aforti Exchange stanęła Aleksandra Wodzisławska, która posiada 15 letnie doświadczenie w branży bankowej i usług finansowych.

„Naszym celem strategicznym jest osiągnięcie 1 miliarda obrotów na platformie do końca 2018 r. Biorąc pod uwagę obecną dynamikę wzrostów obrotów na platformie i doświadczenie nowo powołanej Prezes Zarządu to jest to wynik do osiągnięcia.”

podkreślił Klaudiusz Sytek.

Aforti Collections świadcząca usługi windykacyjne odnotowała 1,47 mln zł nominalnej wartości zleceń przy 355 podpisanych umowach. Od początku roku wartość zleceń wyniosła już 12,8 mln zł.

„Aforti Collections w maju pozyskała zlecenia o łącznej wartości prawie półtora miliona złotych. Jest to wynik bardzo dobry. Po delikatnym przestoju w nabywaniu zleceń w poprzednim miesiącu, który był związany z nasyceniem naszego portfela i pełnym wykorzystaniem naszych mocy, pozyskane zlecenia uzupełniają nasz obecny portfel.”

Klaudiusz Sytek.

Grupa finansowa Aforti Holding w pierwszym kwartale 2017 r. zaraportowała ponad 33 mln zł skonsolidowanych przychodów. Jest to wynik trzy krotnie wyższy w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Jednocześnie wynik ten stanowi ponad połowę przychodów ze sprzedaży wypracowanych w całym 2016 r. Skonsolidowany zysk netto Grupy wyniósł 374 tys. zł. Wpływ na zaprezentowane wyniki miało przede wszystkim skokowy wzrost udzielonych pożyczek przez Aforti Finance oraz stale rosnące obroty na platformie wymiany walut Aforti Exchange.

O Grupie Kapitałowej Aforti:

Aforti Holding to Grupa finansowa dedykowana małym i średnim przedsiębiorstwom oraz mikro firmom. Zapewnia najwyższej jakości standardy kompleksowej obsługi Klienta w zakresie finansów osobistych i zarządzania finansami przedsiębiorstw. Oferowane przez Grupę usługi skierowane są zarówno do klientów indywidualnych jak i doświadczonych inwestorów, a także firm średniej wielkości szukających optymalnych form finansowania własnej działalności i planów rozwojowych.

Spółka Aforti Holding S.A. pełni funkcję spółki holdingowej dla dwóch kluczowych podmiotów, które oferują komplementarne usługi finansowe dla klientów o szerokim spektrum portfelowym oraz dla spółki Aforti Ac Sp. z o.o. prowadząca działalność księgowo-rachunkową i rozliczeniową dla innych podmiotów w grupie. Świadczy również usługi marketingowe, prawne oraz IT dla tych Spółek. Od 2011 roku Spółka jest notowana w alternatywnym systemie obrotu na rynku New Connect.

Aforti Finance S.A. jest prężnie rozwijającą się firmą oferującą mikropożyczki dla przedsiębiorców. Aforti Finance tworzą profesjonaliści z dużym doświadczeniem w pracy z klientami indywidualnymi i przedsiębiorstwami. Posiadają oni wysokie kompetencje w dziedzinie sprzedaży produktów finansowych.

Aforti Exchange Sp. z o.o. jest firmą świadczącą usługi wymiany walut za pośrednictwem platformy internetowej. Operator świadczy usługi polegające na wymianie dziewięciu walut. Aforti Exchange wykorzystuje rozwijający się trend - przedsiębiorcy zajmujący się eksportem-importem towarów i usług, poszukują oszczędności związanych z transakcjami walutowymi. Kantory Internetowe, platformy wymiany walut, to dzisiaj alternatywa dla platform bankowych – wpływająca na racjonalizację kosztów transakcji walutowych.

Aforti Collections S.A. specjalizuje się w zarządzaniu należnościami z wykorzystaniem szerokiego wachlarza narzędzi windykacyjnych. Koncentruje się na obszarze zarządzania należnościami oraz windykacji, a także nabywania i serwisowania portfeli wierzytelności. Oferta Aforti Collections obejmuje usługi monitorowania płatności, windykacji polubownej oraz sądowej, spółka prowadzi również zakup portfeli należności. Oferta skierowana jest do firm sektora MŚP, podmiotów świadczących usługi B2B, banków i instytucji pożyczkowych, towarzystw ubezpieczeniowych, a także operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług internetowych.

Źródło: Spółka, #AFH

Ostatnie wiadomości