Infoscan rozpoczyna projekt finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 cze 2017, 12:15

Infoscan rozpoczyna projekt finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Spółka telemedyczna Infoscan S.A. otrzymała informację o podpisaniu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umowy na finansowanie projektu „Amulet”, którego zadaniem jest stworzenie systemu telemedycznego dla osób z niewydolnością serca. Wartość przedsięwzięcia to 13 mln złotych, z czego dofinansowanie wynosi 12,7 mln zł.

Infoscan jest jednym biznesowym członkiem konsorcjum odpowiedzialnym za stworzenie systemy opieki medycznej u chorych z niewydolnością serca. Spółka realizuje projekt w ramach programu STRATEGMED wspólnie z Wojskowym Instytutem Medycznym (lider konsorcjum) oraz polskimi uczelniami i szpitalami. Firma na prace związane ze stworzeniem systemu otrzyma 1,25 mln złotych. Wpływu pierwszych środków Infoscan spodziewa się do końca czerwca.

Celem projektu „Amulet” jest utworzenie systemu opieki nad chorymi z niewydolnością serca opartego na wykorzystaniu nowoczesnych metod nieinwazyjnej oceny hemodynamicznej oraz telemedycyny. Ocena kliniczna chorych ma być wzbogacona o automatyczną ocenę m.in. częstości rytmu serca, ciśnienia tętniczego, objętości wyrzutowej lewej komory, stanu uwodnienia klatki piersiowej i całego ciała. Zastosowanie systemu umożliwi adekwatną do stanu chorego decyzję terapeutyczną podejmowaną zdalnie przez specjalistę.

- Widzimy dużą szansą komercyjnego wdrożenia rozwiązania telemedycznego w grupie osób cierpiących na niewydolność serca. Wierzymy, że telemedycyna może pomóc w walce z tą poważną chorobą cywilizacyjną. Wychodząc ze szpitala pacjent musi regularnie odwiedzać kardiologa. Mamy jednak deficyt specjalistów, a kolejki w przychodniach są długie. W naszym systemie pacjent będzie trafiał do pielęgniarki, ta przeprowadzi zaawansowane badania, a ich wyniki przez internet dotrą do kardiologa. Specjalista oceni stan pacjenta i na bieżąco wybierze najlepszy sposób leczenia. Jednym z naszych zadań w ramach prac konsorcjum będzie opracowanie i komercjalizacja urządzenia do monitorowania chorych w domu. Będzie ono przeznaczone dla pacjentów najbardziej zagrożonych z powodu niewydolności serca

tłumaczy Jacek Gnich, Prezes Infoscan.

Spółka dotychczas opracowała i wdrożyła na rynek urządzenie do domowej diagnostyki bezdechu sennego.

Członkowie konsorcjum oczekują zakończenia projektu w ciągu 3 lat, a na początku przyszłego roku rozpoczną się pierwsze testy systemu.

O Spółce

Infoscan S.A. jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań ZOPS (Zaburzenia Oddychania Podczas Snu). Spółka stale współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce, którzy już korzystają z pełnego pakietu korzyści, jakie oferuje telemedycyna i outsourcing opisu badań ZOPS.

W styczniu 2012 roku firma Infoscan S.A. uzyskała certyfikat PE-EN ISO 13485:2005/AC:2007 Wyroby medyczne – Systemy zarządzania jakością – Wymagania do celów przepisów prawnych w zakresie: Projektowanie, produkcja, serwis, sprzedaż urządzeń oraz usług do rejestracji parametrów fizjologicznych pacjentów. Jednostka certyfikująca TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

Źródło: Spółka, #IST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości