Echo Investment zakończyło zapisy na obligacje publiczne po jednym dniu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 cze 2017, 13:49

Echo Investment zakończyło zapisy na obligacje publiczne po jednym dniu

Oferta obligacji publicznych Echo Investment zakończyła się pełnym sukcesem. Inwestorzy w kilka godzin złożyli zapisy na wszystkie obligacje serii E o łącznej wartości 100 mln zł z dużym przekroczeniem zapisów, dlatego termin zapisów został skrócony, a złożone zapisy zostaną proporcjonalnie zredukowane.

Wyemitowane papiery mają cztery lata zapadalności, rentowność sześciomiesięcznego WIBOR powiększonego o marżę 2,9% oraz półroczne okresy wypłaty odsetek. W lipcu zostaną wprowadzone do obrotu giełdowego na rynku Catalyst. Notowane tam obligacje Echo Investment należą do najbardziej płynnych na rynku.

- Pozyskane pieniądze Echo Investment przeznaczy na finansowanie rozwoju. W ostatnim roku znacznie przyspieszyliśmy tempo działania. Obecnie w budowie i przygotowaniu mamy projekty z 800 tys. mkw. łącznej powierzchni najmu i użytkowej, czyli o ponad 70% więcej niż na koniec pierwszego kwartału 2016 roku. Dzięki emisji obligacji będziemy mogli bardziej efektywnie zarządzać naszą płynnością finansową, dając jednocześnie inwestorom indywidualnym możliwość korzystnego ulokowania oszczędności

powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

- Szybkie zakończenie zapisów na nasze obligacje jest dowodem zaufania, jakim darzą nas inwestorzy, atrakcyjności oferty oraz stabilności Echo Investment. Obecny program emisji obligacji publicznych pozwala nam jeszcze na wyemitowanie w przyszłości obligacji o łącznej wartości 200 mln zł. Z kolejnymi ofertami zamierzamy wychodzić na rynek zgodnie z zapotrzebowaniem spółki na kapitał. Nasza aktywność w nabywaniu nowych działek oraz budowaniu projektów jest obecnie bardzo duża

dodał Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echo Investment.

W pierwszym programie emisji obligacji publicznych z 2014 roku Echo Investment pozyskało od inwestorów indywidualnych 200 mln zł w czterech transzach. Wówczas za każdym razem zapisy kończyły się w ciągu kilku dni. Zarówno wówczas, jak i teraz, oferującym obligacje był Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Źródło: Spółka, #ECH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości