Morizon opublikował prospekt emisyjny Zapisy na akcje rozpoczną się 13 czerwca | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 cze 2017, 08:34

Morizon opublikował prospekt emisyjny Zapisy na akcje rozpoczną się 13 czerwca

Notowany na NewConnect Morizon opublikował dziś prospekt emisyjny związany z emisją nowych akcji i zamiarem przeniesienia notowań na Główny Rynek GPW. Zapisy dla inwestorów indywidualnych rozpoczną się 13 czerwca i potrwają do 21 czerwca. Grupa zamierza zrewolucjonizować rynek wyszukiwania, finansowania i zawierania transakcji nieruchomościowych. Środki pozyskane w ofercie publicznej zostaną przeznaczone na dokończenie budowy platformy OneStopShop oraz zwiększenie skali działalności.

„Miło nam poinformować, że dzięki sprawnej współpracy z Komisją Nadzoru Finansowego udało się szybko przeprocesować prospekt emisyjny i w piątek pod koniec dnia otrzymaliśmy informację o jego zatwierdzeniu. Dziś opublikowaliśmy prospekt na naszej stronie internetowej i inwestorzy mogą zapoznać się ze szczegółami oferty publicznej.”

powiedział Jarosław Święcicki, prezes Morizon S.A.

Oferta publiczna obejmuje do 8,5 mln nowych akcji serii H, stanowiących do 17,9% udziału w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Zapisy na akcję rozpoczną się 13 czerwca. Oferującym akcje jest Vestor Dom Maklerski. W konsorcjum detalicznym dla inwestorów indywidualnych uczestniczą: Biuro Maklerskie Alior Banku, Dom Maklerski mBanku oraz Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Dokumenty dotyczące Spółki oraz oferty dostępne będą na stronie internetowej Spółki: www.relacjeinwestorskie.morizon.pl oraz Oferującego: www.vestor.pl.

Grupa Morizon jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Należące do niej portale odwiedza ok. 1,4 miliona unikalnych użytkowników.

Morizon.pl to technologiczna platforma nieruchomościowo-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i usprawniająca dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych doradców kredytowych. Celem Grupy jest budowa kompleksowej platformy OneStopShop, która w jednym miejscu skoncentruje wszystkie produkty i usługi niezbędne przy zakupie nieruchomości oraz przeprowadzi klientów przez wszystkie etapy tego procesu – od wyszukania do zamieszkania.

Grupa Morizon jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Należące do niej portale odwiedza ok. 1,4 miliona unikalnych użytkowników. W pierwszych trzech miesiącach roku Grupa wypracowała 5,3 mln zł przychodów. Oznacza to wzrost o 48% w stosunku do I kwartału poprzedniego roku. W tym samym czasie zysk EBITDA wzrósł o 45% do 0,9 mln zł.  

Harmonogram oferty publicznej

12 czerwca 2017 r.Ustalenie ceny maksymalnej
13 – 21 czerwca 2017 r.Przyjmowanie zapisów na Akcje Oferowane w Transzy Inwestorów Indywidualnych
13 – 22 czerwca 2017 r.Proces budowy księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych
23 czerwca 2017 r.Podanie do publicznej wiadomości Ceny Akcji oraz ostatecznej liczby Akcji Oferowanych oraz ostatecznej liczby Akcji Oferowanych w poszczególnych transzach.
26-27 czerwca 2017 r.Przyjmowanie zapisów i wpłat na Akcje Oferowane w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych
28 czerwca 2017 r.Planowana data przydziału oferowanych Akcji

O Morizon

Grupa Morizon to technologiczna platforma nieruchomościowo-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i usprawniająca dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych doradców kredytowych. Morizon jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Portale Grupy odwiedza ok. 1,4 miliona unikalnych użytkowników, a najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl.

Morizon stale współpracuje z blisko 4000 biur nieruchomości i deweloperów i rozbudowuje własną sieć profesjonalnych doradców kredytowych (Morizon Finanse). Laureat Deloitte Technology Fast 50 w latach 2012 i 2013 – jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W kwietniu 2016 r. do Grupy dołączył FinPack – firma, która zmieniła rynek pośrednictwa finansowego w Polsce, wprowadzając nowatorskie rozwiązanie dla doradców finansowych, agencji nieruchomości i klientów indywidualnych, które znacznie ułatwia i skraca procedurę wybrania i uzyskania kredytu hipotecznego.

Źródło: Spółka, #MZN

Ostatnie wiadomości