Morizon chce pozyskać do 17,4 mln zł na budowę platformy sprzedaży nieruchomości przez internet | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 cze 2017, 10:55

Morizon chce pozyskać do 17,4 mln zł na budowę platformy sprzedaży nieruchomości przez internet

W ofercie publicznej do 8,5 mln nowych akcji Morizon, cena maksymalna akcji została ustalona na 2,05 zł, a wartość całej emisji wyniesie do 17,4 mln zł. Grupa Morizon zamierza zrewolucjonizować wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości.

Środki finansowe pozyskane w ofercie publicznej zostaną przeznaczone na dokończenie budowy platformy OneStopShop dla rynku nieruchomości oraz zwiększenie skali działalności.

Zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie oferty publicznej i emisję nowych akcji, w celu przyśpieszania rozwoju Grupy i sfinansowania budowy unikalnej platformy OneStopShop. Dzięki technologiczno-finansowemu rozwiązaniu znacznie przyśpieszymy i uprościmy proces obsługi transakcji na rynku nieruchomości.

powiedział Jarosław Święcicki, prezes Morizon SA.

Oferta publiczna obejmuje emisję do 8,5 mln akcji serii H. Obecnie kapitał spółki dzieli się na 39 116 859 akcji, a nowe akcje będą stanowić do 17,9% udziału w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych potrwa od 13 do 22 czerwca 2017 r. Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje w dniach od 13 czerwca do 21 czerwca. 

Wyniki finansowe Morizon dynamicznie rosną. Dzięki przejęciu FinPack i rozwojowi segmentu finansowania wchodzimy na nowe, znacznie większe rynki działalności. Do 2016 r. działaliśmy na rynku wyszukiwania nieruchomości wartym 100 mln zł, dzięki rozszerzeniu działalności o pośrednictwo kredytowe oraz obszar wsparcia obsługi transakcji, już wkrótce będziemy działać na rynkach wartych ponad 2,5 mld zł.

dodał Jarosław Święcicki.

Oferującym akcje jest Vestor Dom Maklerski. W konsorcjum detalicznym dla inwestorów indywidualnych uczestniczą: Biuro Maklerskie Alior Banku, Dom Maklerski mBanku oraz Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Źródło: Spółka #MZN

Ostatnie wiadomości