Akcjonariusze GPW zdecydowali o powołaniu Marka Dietla na prezesa | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 cze 2017, 14:41

Akcjonariusze GPW zdecydowali o powołaniu Marka Dietla na prezesa

Akcjonariusze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydowali o powołaniu na stanowisko prezesa spółki Marka Dietla. Nowy prezes GPW jest społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy.
 

Za jego kandydaturą oddano 35,14 mln z 38,28 mln głosów oddanych ogółem. Przeciwko oddano 2,91 mln głosów.

Kim jest Marek Dietl?

Dr Marek Dietl jest adiunktem w katedrze Ekonomii II Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) oraz członkiem zarządu i ekspertem Instytutu Sobieskiego. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Odbył też dłuższe staże naukowe w University of Essex oraz University of Glasgow, podano na stronie Kancelarii Prezydenta.

Oprócz kariery eksperckiej i naukowej ma duże doświadczenie biznesowe wyniesione z pracy w międzynarodowej firmie doradztwa strategicznego oraz pracy w branży venture capital. Zasiadał w radach nadzorczych piętnastu spółek: począwszy od spin-offów i start-upów przez małe i średnie firmy usługowe i produkcyjne po duże notowane na giełdzie przedsiębiorstwa oraz bank, podano także.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Źródło: (ISBnews)

Ostatnie wiadomości