Tech Invest Group inwestuje we właściciela serwisu Shuttout.com | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 cze 2017, 08:48

Tech Invest Group inwestuje we właściciela serwisu Shuttout.com

Notowany na NewConnect fundusz private equity Tech Invest Group podpisał umowę, w ramach której obejmie 15,03% nowych udziałów w Shuttout Ltd. Zarejestrowana w Wielkiej Brytanii spółka jest właścicielem serwisu Shuttout.com, który umożliwia entuzjastom fotografii dzielenie się swoimi pracami i zarabianie na nich.

„Shuttout.com to unikalny projekt, który wchodzi właśnie w fazę dynamicznego rozwoju. Platforma umożliwia fotografom nie tylko dzielenie się pasją, ale też zarabianie na niej, poprzez organizację i udział w konkursach”

powiedział Jacek Strzelecki, Prezes Tech Invest Group.

Shuttout.com jest platformą interaktywnych, społecznościowych konkursów fotograficznych kierowanych przede wszystkim do amatorów fotografii występujących w roli organizatorów, uczestników i jury. W konkursach można uczestniczyć odpłatnie (uczestnik wnosi drobną opłatę i może liczyć na nagrodę finansową), lub w trybie rozrywkowym (bez opłaty i ewentualnej nagrody).

„Fotografia to pasja, która łączy miliony ludzi na całym świecie. Shuttout.com to miejsce, gdzie mogą rywalizować, wymieniać doświadczenia i jednocześnie wygrywać nagrody pieniężne, których wysokość zależy od ilości uczestników. Chcemy stworzyć największą społecznościową galerię fotograficzną na świecie, gdzie każde zdjęcie będzie miało swoją wartość opartą na społecznościowej ocenie, zdobytych głosach i wygranych konkursach.”

powiedział Mateusz Chłodnicki, Dyrektor Zarządzający Shuttout Ltd.

Jeszcze w lecie tego roku Shuttout.com zostanie rozszerzony o funkcjonalność polegającą na tworzeniu przez uczestników tego serwisu własnych konkursów. Działalność Shuttout Ltd. opiera się na modelu „revenue share”, czyli udziału w przychodach generowanych przez użytkowników. Pozostałe źródła przychodów (obecne lub przyszłe) to m.in.:

- konta premium dające dostęp do większej ilości funkcji,

- konta biznes (B2B) skierowane do marek, które uzyskują możliwość promocji biznesu, poprzez organizowanie angażujących społecznościowych konkursów fotograficznych dla klientów czy użytkowników danej marki,

- giełda fotograficzna (stock) umożliwiająca kupowanie zdjęć w formie elektronicznej lub fizycznej (np. plakaty),

- wyświetlane reklamy.

Zgodnie z zapisami umowy Shuttout Ltd do 30 czerwca podejmie uchwałę o podwyższeniu kapitału i zaoferuje Tech Invest Group 86 nowych udziałów stanowiących 15,03% kapitału. Fundusz będzie mógł w ciągu miesiąca sprzedać nowym wspólnikom 24 udziały, dzięki czemu osiągnie docelowe zaangażowanie na poziomie 10,84% kapitału brytyjskiej spółki.

O Tech Invest Group S.A.:

Notowana na NewConnect spółka prowadzi działalność inwestycyjną poprzez dokapitalizowanie, głównie niepublicznych, podmiotów działających w różnorodnych segmentach biznesu, w połączeniu z operacyjnym wsparciem ich rozwoju.

Podstawą polityki inwestycyjnej TIG jest wyszukiwanie perspektywicznych podmiotów, w szczególności z segmentu nowych technologii, które będą wspierane przez TIG oraz współpracujących ze Spółką doradców. Wśród wielu inwestycji portfelowych Tech Invest Group można wyróżnić:

- dewelopera gier na urządzenia mobilne T-Bull,

- właściciela technologii i aplikacji Tap2C działającej w obszarze rozszerzonej rzeczywistości,

- Farm Innovations, która dostarcza rolnikom innowacyjne narzędzia nadzoru nad hodowlą bydła mlecznego,

- e-Portal, który jest operatorem platformy e-portal24 wspomagającej kompleksowe zarządzanie nieruchomościami,

- MagicVR.co, której działalność skupiona jest na opracowywaniu, tworzeniu, oprogramowywaniu i wdrażaniu gier oraz innych produktów i aplikacji w technologii VR (wirtualna rzeczywistość),

- WDB HealthCare ofertującego unikatowe na polskim rynku międzynarodowe ubezpieczenia zdrowotne,

- SatRevolution, która jako pierwsza polska spółka będzie specjalizowała się w projektowaniu i seryjnej produkcji sztucznych satelitów na potrzeby międzynarodowych agencji kosmicznych oraz innych podmiotów.

Źródło: Spółka, #TIG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości