Morizon pozyskał środki z emisji publicznej na budowę OneStopShop i przechodzi z NewConnect na główny parkiet GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 cze 2017, 08:50

Morizon pozyskał środki z emisji publicznej na budowę OneStopShop i przechodzi z NewConnect na główny parkiet GPW

Morizon S.A., spółka technologiczno-finansowa, zostanie pierwszym polskim FinTechem notowanym na głównym rynku GPW. Środki pozyskane w ofercie publicznej pozwolą dokończyć budowę platformy OneStopShop integrującej wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomościowym.

W ramach Oferty Publicznej zostanie zaoferowanych 3.361.362 akcji. Cena została ustalona na 1,50 zł za jedną akcję, co oznacza, że wartość oferty wyniesie 5 mln zł.

„Podczas roadshow spotkaliśmy się z kilkudziesięcioma krajowymi inwestorami instytucjonalnymi, w tym z dużymi OFE i TFI. Wykazali oni duże zainteresowanie spółką i naszymi planami. Część z nich już zdecydowała się wejść do akcjonariatu, wielu deklarowało zainteresowanie dołączeniem na kolejnych etapach rozwoju. Pozyskany kapitał pozwali nam na realizację przyjętej strategii rozwoju i budowę platformy OneStopShop, co powinno przełożyć się na zdynamizowanie tempa rozwoju Grupy.”

powiedział Jarosław Święcicki, prezes Morizon S.A.

Morizon S.A. jest kolejnym przykładem spółki, której rozwój jest związany z wykorzystaniem rynku kapitałowego. W 2011 roku zadebiutowała na rynku NewConnect, a teraz po sześciu latach dynamicznego rozwoju przejdzie na główny rynek GPW.

„Do naszego akcjonariatu dołączają nowi inwestorzy, zarówno indywidualni, jak i instytucjonalni. Dziękujemy im za zaufanie i dołożymy wszelkich starań, żeby mogli uznać swoją inwestycję za udaną.”

zaznaczył prezes Morizon.

Środki finansowe pozyskane z emisji nowych akcji zostaną wykorzystane na dokończenie budowy platformy OneStopShop rynku nieruchomości, która będzie oferować kompleksowe usługi na przestrzeni całego procesu zakupu nieruchomości – od wyszukania, poprzez finansowanie i dokonanie transakcji.

„Dzięki środkom z emisji będziemy mogli dokończyć budowę narzędzi służących do radykalnego przyspieszenia procesu kredytowego i tym samym wzmocnić naszą pozycję lidera technologicznego na rynku doradców kredytowych. Pozyskany kapitał pozwoli nam jeszcze lepiej przygotować się do wykorzystania rewolucyjnych zmian związanych z wchodzącą niedługo w życie dyrektywą PSD2 (Payment Service Directive 2)”

dodał Michał Petters – członek zarządu FinPack S.A. z Grupy Morizon, odpowiedzialny za wdrażanie rozwiązań technologicznych w segmencie finansów.


O Morizon

Grupa Morizon to technologiczna platforma nieruchomościowo-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i wspierająca dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych doradców kredytowych. Morizon jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Portale Grupy odwiedza miesięcznie ok. 1,4 miliona użytkowników, a najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl.

Morizon stale współpracuje z blisko 4000 biur nieruchomości i deweloperów i rozbudowuje własną sieć profesjonalnych doradców kredytowych (Morizon Finanse). Laureat Deloitte Technology Fast 50 w latach 2012 i 2013 – jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W kwietniu 2016 r. do Grupy dołączył FinPack – firma, która zmieniła rynek pośrednictwa finansowego w Polsce, wprowadzając nowatorskie rozwiązanie dla doradców finansowych, agencji nieruchomości i klientów indywidualnych, które znacznie ułatwia i skraca procedurę wybrania i uzyskania kredytu hipotecznego.

Źródło: Spółka, #MZN

Ostatnie wiadomości