Morizon zadebiutuje na Głównym Rynku GPW 5 lipca | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 lip 2017, 14:53

Morizon zadebiutuje na Głównym Rynku GPW 5 lipca

5 lipca 2017 roku Morizon S.A. zadebiutuje na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych. Po przeniesieniu swoich notowań z rynku NewConnect głównym celem Grupy będzie dokończenie budowy platformy OneStopShop integrującej wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomościowym.

„Przeniesienie na rynek główny warszawskiej giełdy to kolejny, ważny krok w historii Grupy Morizon. Debiut oraz emisja nowych akcji to konsekwencja długoterminowego rozwoju Grupy oraz szansa na bardziej dynamiczny wzrost. Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli nas akcjonariusze i dołożymy wszelkich starań, żeby mogli uznać swoją inwestycję za udaną.” 

powiedział Jarosław Święcicki, prezes Morizon.

Strategia Grupy Morizon zakłada budowę kompleksowej platformy OneStopShop rynku nieruchomości, która skróci i uprości proces transakcyjny na rynku nieruchomości – od wyszukania do zamieszkania. Środki finansowe pozyskane z emisji nowych akcji zostaną wykorzystane na dokończenie budowy platformy, w tym automatyzację oraz przyspieszenie procesu obsługi kredytów hipotecznych i gotówkowych oraz na rozwój segmentu wsparcia transakcji nieruchomościowych.

W ramach Oferty Publicznej Morizon inwestorzy kupili 3.361.362 akcji serii H. Cena emisyjna została ustalona na 1,50 zł za jedną akcję. Spółka od kwietnia 2011 roku była notowana na rynku NewConnect,  po sześciu latach dynamicznego rozwoju przechodzi na Główny Rynek GPW.  

Wraz z debiutem na głównym parkiecie do obrotu zostanie dopuszczone 9.380.000 akcji zwykłych na okaziciela Serii A, 1.568.520 akcji zwykłych na okaziciela serii B, 1.400.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C, 150.000 akcji zwykłych na okaziciela serii D, 8.394.441 akcji zwykłych na okaziciela serii E, 14.843.756 akcji zwykłych na okaziciela serii F oraz 3.361.362 akcji zwykłych na okaziciela nowej emisji serii H.

O Morizon

Grupa Morizon to technologiczna platforma nieruchomościowo-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i wspierająca dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych doradców kredytowych. Morizon jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce. Portale Grupy odwiedza miesięcznie ok. 1,4 miliona użytkowników, a najważniejszym i największym serwisem nieruchomościowym Grupy jest Morizon.pl.

Morizon stale współpracuje z blisko 4000 biur nieruchomości i deweloperów i rozbudowuje własną sieć profesjonalnych doradców kredytowych (Morizon Finanse). Laureat Deloitte Technology Fast 50 w latach 2012 i 2013 – jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W kwietniu 2016 r. do Grupy dołączył FinPack – firma, która zmieniła rynek pośrednictwa finansowego w Polsce, wprowadzając nowatorskie rozwiązanie dla doradców finansowych, agencji nieruchomości i klientów indywidualnych, które znacznie ułatwia i skraca procedurę wybrania i uzyskania kredytu hipotecznego.

Źródło: Spółka, #MZN

Ostatnie wiadomości