KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Brastera w zw. z emisją akcji serii I | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 lip 2017, 15:45

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Brastera w zw. z emisją akcji serii I

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Brastera w związku z emisją akcji serii I, podała Komisja. 

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdzono prospekt emisyjny sporządzony przez: Braster SA z siedzibą w Szeligach w związku z ofertą publiczną akcji serii I oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii I"

czytamy w komunikacie. 

Oferującym jest Ipopema Securities. 

Na początku marca Braster poinformował, że chce w II kwartale br. przeprowadzić emisję do 3 mln nowych akcji bez prawa poboru, z której planuje pozyskać ok. 60-70 mln zł. Środki te mają umożliwić spółce m.in. wejście na 14 rynków zagranicznych w latach 2017-2018 oraz sfinalizowanie akwizycji w I półroczu br.

W kwietniu akcjonariusze Brastera zdecydowali o emisji nie więcej niż 3 mln akcji serii I bez prawa poboru. 

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

(ISBnews), #BRA

Ostatnie wiadomości