Morizon chce uruchomić porównywarkę kredytową w II półr., rozmawia o przejęciach | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 lip 2017, 11:04

Morizon chce uruchomić porównywarkę kredytową w II półr., rozmawia o przejęciach

Morizon pracuje nad platformą OneStopShop rynku nieruchomości, tak aby w II półroczu uruchomić jej istotną część - system online porównywania kredytów, poinformował ISBnews prezes Jarosław Święcicki. Prowadzi rozmowy akwizycyjne ze startupami rozwijającymi technologie dla rynku nieruchomości.

"Trwają prace nad naszą platformą OneStopShop. Na pewno w tym roku uruchomimy pierwszą jej część, czyli przyjazny online system do wyboru i porównywania kredytów" 

powiedział ISBnews Święcicki. 

Dodał, że wprowadzenie zawierania umów rezerwacyjnych online zależy od rozmów z deweloperami.

"Rozmowy się toczą i zainteresowanie tym rozwiązaniem jest bardzo duże. Podtrzymujemy, że chcemy uruchomić tą usługę w II półroczu"

dodał prezes.

W kwestii akwizycji wskazał, że Morizon ma rozpoczęte kilka wstępnych rozmów.  

"Chcemy podejmować współpracę kapitałową. Interesują nas tu startupy technologii rynku nieruchomości. Są na rynku ciekawe inicjatywy. Chcemy rozwijać także współpracę operacyjną, szczególnie z pośrednikami nieruchomości" 

wymienił Święcicki.

Komentując potencjał do poprawy wyników, prezes wskazał, że "dużo wskaźników jest bardzo pozytywnych". 

"Czujemy efekty wzmożonej działalności marketingowej i synergie szeregu naszych działań. Ma to pozytywny efekt w relacjach z naszymi klientami. Jest potencjał na dobre wyniki i nowe projekty"

podsumował Święcicki.

Morizon zadebiutował dziś na rynku głównym GPW. Dotychczas, od kwietnia 2011 r., był notowany na NewConnect. Oferta publiczna Morizon obejmowała wyłącznie akcje nowej emisji. Inwestorzy kupili 3,4 mln akcji serii H. Cena emisyjna została ustalona na 1,5 zł za jedną akcję. Oferującym akcje był Vestor Dom Maklerski.

Środki pozyskane z emisji nowych akcji zostaną przeznaczone na dokończenie budowy platformy OneStopShop dla rynku nieruchomości, która będzie oferować kompleksowe usługi na przestrzeni całego procesu zakupu nieruchomości – od wyszukania, poprzez finansowanie i dokonanie transakcji.

Grupa Morizon to technologiczna platforma nieruchomościowo-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i wspierająca dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Morizon jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce.

Sebastian Gawłowski 

(ISBnews), #MZN

Ostatnie wiadomości