SIMPLE skutecznie pozyskuje nowe zamówienia od Uniwersytetów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lip 2017, 09:38

SIMPLE skutecznie pozyskuje nowe zamówienia od Uniwersytetów

Spółka SIMPLE podpisała umowę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym na realizację systemu do obsługi studentów. Nowy system uzupełni system SIMPLE.ERP, z którego korzysta już administracja Uniwersytetu. Spółka złożyła również najlepszą ofertę w podobnym przetargu organizowanym przez Śląski Uniwersytet Medyczny.

Wartość kontraktu z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym to 2,4 mln zł brutto. Nowy system wesprze pracowników uniwersyteckiego dziekanatu w codziennej pracy, w szczególności w aspektach obsługi studentów, dydaktyków, planowania zajęć, rekrutacji oraz usprawnieni komunikację i przepływ informacji pomiędzy uczelnią i studentami.

„Nasza oferta zintegrowanych systemów dla placówek edukacyjnych po raz kolejny spotkała się z uznaniem Uczelni, co jest najlepszym potwierdzeniem naszej pozycji lidera na tym rynku. Szczególnie cieszy nas fakt, że nowy system będzie kolejnym z oferty SIMPLE, z którego będzie korzystać Warszawski Uniwersytet Medyczny” 

powiedział Rafał Wnorowski, Prezes Zarządu SIMPLE S.A.

Warszawski Uniwersytet Medyczny to jedna z najlepszych w Polsce Szkół Wyższych o profilu medycznym. W 2014 r. SIMPLE wygrało postępowanie, przedmiotem którego była dostawa autorskiego systemu ERP, kompleksowo wspierającego prace administracji Uniwersytetu. Spółka uczestniczy również w kilku postępowaniach przetargowych organizowanych przez inne placówki edukacyjne.

„Kolejne przetargi potwierdzają naszą silną pozycję wśród dostawców systemów dla Uczelni. Wiele Szkół Wyższych korzystających z przestarzałych już systemów do administracji i dziekanatu, w najbliższym czasie będzie poszukiwać nowoczesnych rozwiązań. To bardzo perspektywiczny rynek, a nasze doświadczenie może okazać się kluczowe przy kolejnych zamówieniach”

dodał Rafał Wnorowski.

SIMPLE na wykonanie, dostarczenie, zainstalowanie i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego ma 24 miesiące.

SIMPLE jest notowana na głównym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Spółka jest jednym z najczęściej wybieranych partnerów biznesowych w zakresie wdrożeń systemów klasy ERP, HCM, CRM, BI oraz WorkFlow. Spółka jest liderem wśród krajowych producentów w zakresie wdrażania systemów typu backoffice oraz dziekanatowych i medycznych (HIS) w sektorze publicznym.

„Jestem przekonany, że wdrożenie naszego zintegrowanego systemu w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym pozytywnie wpłynie na proces kształcenia i obsługi studentów.”

dodał Rafał Wnorowski.

O SIMPLE S.A.:

Podmiotem dominującym Grupy, jest SIMPLE S.A., warszawska spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, producent zintegrowanych systemów informatycznych z prawie 30‑letnim doświadczeniem we wdrożeniach w podmiotach publicznych i komercyjnych.

Dzięki kompleksowości oferowanego oprogramowania oraz ilości zrealizowanych projektów, SIMPLE na przestrzeni ostatnich kilku lat, stało się jednym z najczęściej wybieranych partnerów biznesowych w zakresie wdrożeń systemów klasy ERP, CRM, HCM, BI, WorkFlow oraz systemów dziekanatowych i medycznych (HIS). Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2000 r.

SIMPLE Invest sp. z o.o.

Początkowo spółka została powołana do uporządkowania nadzoru nad Grupą Kapitałową oraz finansowaniem akwizycji. Obecnie podstawowym obszarem jej działalności jest produkcja systemu informatycznego do obsługi części dziekanatowej Uczelni, umożliwiając Grupie oferowanie kompleksowego produktu zapewniającego pełną obsługę zarówno procesów administracyjnych jak i dydaktycznych.

Medinet Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

Spółka MEDINET należy od 2014 roku do GK, będącej obecnie właścicielem 84% udziałów (umowa obejmuje wykupienie 100%). Jej podstawowym założeniem jest kompleksowe wspomaganie informatyzacji jednostek ochrony zdrowia w dobie gwałtownie rosnących wymagań co do jakości usług i szybkości przetwarzania informacji. Oferta opolskiego producenta systemu do zarządzania częścią medyczną szpitala, jest uzupełnieniem systemu SIMPLE.iMED o takie obszary jak HIS, RIS, PACS, Teleradiologia, Diagnostyka, e-Recepta, e-Zwolnienie.

Połączenie spółek pozwoliło Grupie znaleźć się w wąskim gronie dostawców systemów informatycznych oferujących komplementarny system dla Szpitali.

SIMPLE Locum Sp. z o.o.

SIMPLE Locum Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest właścicielem budynku biurowego przy ulicy Bronisława Czecha 49/51. Budynek w całości wynajmowany jest na potrzeby Grupy SIMPLE.

Źródło: Spółka, #SME

Ostatnie wiadomości