UNIMOT ogłasza otwarcie drugiej stacji AVIA w Polsce | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lip 2017, 08:57

UNIMOT ogłasza otwarcie drugiej stacji AVIA w Polsce

UNIMOT sukcesywnie realizuje założony na br. cel otwarcia około 15 stacji sieci AVIA w Polsce. W mieście Turek właśnie otwarto drugą stację i zapowiedziano uruchomienie kolejnych. 

Druga stacja paliw pod marką AVIA została uruchomiona w miejscowości Turek (woj. wielkopolskie) przy ul. Komunalnej 2, w dogodnym miejscu, tuż przy centrum handlowym „TURKOVIA”. Wyróżnia się ona dopasowaniem do potrzeb różnych grup klientów. Oprócz możliwości zatankowania najwyższej jakości paliwa, kierowcy mogą tu skosztować pysznej kawy w kąciku kawowym „Esenso Cafe”, zaprojektowanym specjalnie dla polskiego oddziału AVIA, zjeść hot-doga lub … sushi. Część paliwowa jest dostosowana do tankowania samochodów ciężarowych (dystrybutory szybki TIR i AdBlue).

UNIMOT coraz śmielej rozwija detaliczne kanały sprzedaży, zapowiadając sukcesywne otwieranie kolejnych stacji. Wchodząc na GPW, spółka zapowiedziała, że jej celem jest, by do 2020 r. w Polsce funkcjonowało 100 stacji sieci AVIA.   

„Jeszcze w tym miesiącu planujemy otwarcie kolejnej stacji AVIA, tym razem w stolicy. Na razie nie chcemy zdradzać gdzie, ale zapewniam, że również będziemy przy centrum handlowym, gdyż staramy się wybierać lokalizacje przyjazne dla potencjalnych klientów. Finalizujemy także kolejne lokalizacje w województwach mazowieckim i wielkopolskim, więc cel założony na ten rok, by otwartych zostało około 15 stacji jest niezagrożony”

przyznaje Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.  

Oprócz stacji paliw AVIA, spółka dynamicznie rozwija także aplikację mobilną Tankuj24, która oferuje zakup tańszego paliwa już na ponad 70 stacjach partnerskich w Polsce. Także każda nowa stacja pod marką AVIA będzie współpracowała z aplikacją Tankuj24, aby zapewnić  spółce efekt synergii z dwóch prowadzonych jednocześnie projektów detalicznych.

O spółce

UNIMOT S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Firma zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak: transport, logistyka, usługi, rolnictwo oraz przemysł. UNIMOT S.A. jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia AVIA International, zrzeszającego 90 firm z 14 krajów Europy, które mogą oferować produkty petrochemiczne pod marką AVIA. Do końca 2020 roku UNIMOT planuje stworzyć w Polsce 100 stacji paliw pod marka AVIA i wykorzystać je jako wzbogacenie projektu Tankuj24 o dodatkowe punkty odbioru paliwa.  

AVIA International to działające od 1960 r. stowarzyszenie, zarejestrowane w Szwajcarii, skupiające obecnie ponad 90 firm, które zarządzają łącznie ok. 3000 stacji paliw, w 14 krajach Europy. Stowarzyszenie udostępnia markę AVIA oraz zapewnia wsparcie w zakresie marketingu, zakupów i sprzedaży produktów na stacjach. Marka AVIA jest popularna w takich krajach jak: Niemcy (ok. 840 stacji), Francja (ok. 710 stacji), Szwajcaria (ok. 600 stacji), Holandia (ok. 310 stacji), Hiszpania (ok. 140 stacji). W naszej części Europy sieć zyskała popularność na Węgrzech (ponad 80 stacji) i w Serbii (ok. 50 stacji).

Źródło: Spółka, #UNT

2-001

3-001

5-001

Ostatnie wiadomości