Stelmet rozpoczyna sprzedaż w USA | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lip 2017, 12:05

Stelmet rozpoczyna sprzedaż w USA

Grupa Stelmet, lider produkcji i dystrybucji drewnianej architektury ogrodowej w Europie, dostarczył pierwszą partię produktów do Stanów Zjednoczonych. Zamierza w tym kraju rozwinąć dystrybucję i sprzedaż produktów do sieci sklepów z wyposażeniem ogrodów, poczynając od Kalifornii.

Grupa Stelmet nawiązała współpracę z lokalną firmą, która pełni rolę przedstawiciela i dystrybutora produktów Grupy w Stanach Zjednoczonych. Produkty Stelmetu za oceanem oferowane będą pod marką European Garden Living. Dostawa wzorów do Kalifornii została już zrealizowana. Trwają rozmowy z potencjalnymi odbiorcami.

- Wejście na rynek drewnianej architektury ogrodowej w Stanach Zjednoczonych to nasz kolejny krok prowadzący do zwiększenia sprzedaży Grupy. Zawarta umowa to efekt naszych wielomiesięcznych przygotowań. Lokalnemu partnerowi zleciliśmy m.in. badanie rynku mające na celu określenie, które z naszych produktów spotkają się z zainteresowaniem potencjalnych klientów, oraz zbudowanie sieci dystrybucji. To ogromny, zamożny rynek, wielkością porównywalny do całej Europy, na którym dotychczas nie oferowano produktów o takiej jakości i wzornictwie, jakich dostarcza Stelmet. Nasza stylistyka została dobrze przyjęta, szczególnym uznaniem cieszą się wyroby barwione

mówi Stanisław Bieńkowski, Prezes Zarządu Stelmet.

Produkty na rynek amerykański będą wytwarzane w zakładzie MrGarden w Grudziądzu, uruchomionym jesienią 2016 r. Pierwsza partia towaru trafiła do Kalifornii drogą morską przez kanał panamski, druga przez port Houston, a dalej koleją. Dostawy te były również testem dla transportu kontenerowego produktów Grupy przez ocean. Ładunek dotarł bez żadnych uszkodzeń.

- Mamy najnowocześniejszy zakład w Europie i widzimy wyraźną przewagę technologiczną Stelmetu nad lokalnymi producentami drewnianej architektury ogrodowej w Stanach. Lokalne firmy bazują głównie na drewnie sekwoi. Są to przeważnie małe zakłady realizujące niewielkie zlecenia. Analiza rynku produkcyjnego wykazała brak firm, które byłyby zdolne zaopatrywać sieci sklepów DIY („zrób to sam”) w skali porównywalnej do naszej aktywności w Europie. Zauważalni są dostawcy z innych krajów, jednak ich produkty zdecydowanie odbiegają jakością od naszych. Obecne działania są dla nas testem możliwości pozyskania odbiorców za oceanem i będziemy nad tym pracować w kolejnych miesiącach. Jeśli ten test przebiegnie pomyślnie, jesteśmy gotowi by rozpocząć dostawy 

dodaje Prezes Stanisław Bieńkowski.

Zaprezentowany przez Stelmet asortyment architektury ogrodowej w postaci: donic, kwietników, płotów, pergoli, pawilonów spotkał się z dużym zainteresowaniem. Oferowane wyroby są wytwarzane z drewna sosnowego i świerkowego pochodzącego z polskich lasów. Produkty Stelmetu oferowane na rynek amerykański będą prezentowane również podczas sierpniowych targów branżowych organizowanych w Las Vegas.

Podstawowe informacje o Grupie Stelmet

Grupa Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją tzw. drewnianej architektury ogrodowej. Wytwarza wyroby z drewna sosnowego i świerkowego, obejmujące m.in. różnego rodzaju płoty, kratki, deski, podesty, pergole, kwietniki, altany czy domki narzędziowe. Produkty te przeznaczone są do grodzenia, wyposażania, upiększania oraz dekoracji ogrodów, działek, parków, tarasów i wszelkiego rodzaju przestrzeni o charakterze rekreacyjnym.

W ocenie Zarządu, pod względem wolumenu produkcji w m3, Grupa Stelmet jest największym w Polsce i Europie pionowo zintegrowanym producentem i dystrybutorem drewnianej architektury ogrodowej. Grupa wykonuje samodzielnie wszystkie procesy technologiczne ‑ od zakupu surowca drzewnego, poprzez produkcję aż po pakowanie gotowych wyrobów. Grupa także zarządza w pełni logistyką dostaw do większości swoich klientów.

Znacząca większość produktów Grupy Stelmet sprzedawana jest poza granicami Polski. Trafiają one do odbiorców w ponad 25 krajach, głównie do czołowych europejskich sieci sklepów DIY („Zrób To Sam”) i specjalistycznych marketów budowlanych.

W roku obrotowym 2015/16 (tj. w okresie od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r.) Grupa Stelmet wypracowała 67,5 mln zł zysku netto przy przychodach przekraczających 567 mln zł.

Źródło: Spółka, #STL

Ostatnie wiadomości