Cube.ITG z przedwstępną umową sprzedaży nieruchomości we Wrocławiu | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
26 lip 2017, 08:56

Cube.ITG z przedwstępną umową sprzedaży nieruchomości we Wrocławiu

Data Techno Park, spółka zależna Cube.ITG, dostawcy rozwiązań z zakresu IT i data center, zawarła przedwstępną umowę zbycia nieruchomości gruntowej i budynku biurowego we Wrocławiu na kwotę 7,2 mln brutto. Finalizacja transakcji spodziewana jest do końca bieżącego roku. Uzyskane potencjalne środki poprawią bieżącą sytuację płynnościową
i zmniejszą zadłużenie.

Umowa z 25 lipca dotyczy wstępnej sprzedaży użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej we Wrocławiu przy ul. Kutnowskiej, tj. działki o obszarze 0,3 hektara oraz własności zlokalizowanego tam budynku o kubaturze rzędu 6,5 tys. m2.

– Wrocławska nieruchomość nie dotyczyła podstawowej działalności Grupy, dlatego podjęliśmy decyzję o zbyciu obiektu. Dzięki potencjalnej transakcji, Grupa Cube.ITG może poprawić bieżącą sytuację płynnościową i dłużną

powiedział Marek Girek, Prezes Zarządu Cube.ITG.

Umowa zostanie zrealizowana pod warunkiem spełnienia takich warunków, jak wykreślenie jednej z hipotek obciążających nieruchomość oraz okazanie treści promes i pism wydanych przez wierzycieli wyrażających zgodę na wykreślenie innych określonych w Umowie hipotek obciążających obiekt. Zapłata części ceny nastąpi bezpośrednio na rzecz wierzycieli Sprzedającego. Część kwoty rzędu 2,3 mln zł brutto zostanie uregulowana na rzecz DTP w przypadku uzyskania zgody na zwiększenie zabudowania nieruchomości gruntowej powyżej obecnie wyznaczonego poziomu 30% powierzchni całkowitej.

O Cube.ITG:

Grupa Kapitałowa CUBE.ITG SA realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT. Na rzecz Spółki pracuje blisko 400 specjalistów z różnych dziedzin sektora IT. Firma dostarcza rozwiązania dla wielu branż: bankowość i finanse, zdrowie i multimedia, a także administracja publiczna, telekomunikacja, energetyka.

Cube ITG w 2015 roku przejęła ITMED Sp. z o.o. Spółka wraz z podmiotem zależnym Data Techno Park stanowi jedno z największych i najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych w Europie Środkowej, realizując szereg projektów w sferze innowacji i technologii głównie w branży medycznej.

W skład Grupy Kapitałowej Cube ITG wchodzi także spółka CUBE.ITG GmbH. Obszarem jej działalności jest sektor rozwiązań informatycznych na rynku bankowym oraz telekomunikacyjnym w Niemczech.

Spółka w 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2014 r. jest notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Spółka, #CTG
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości