Spółka Famuru nabyła zakład Famago w Zgorzelcu za 11,1 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 lip 2017, 08:58

Spółka Famuru nabyła zakład Famago w Zgorzelcu za 11,1 mln zł

Fugo - spółka zależna Famur Famak (dalej: Famak) zawarła z syndykiem masy upadłości Famago umowę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP), wchodzącego w skład Famago za 11,06 mln zł, podał Famur.

"Cena nabycia wynosi 11 060 001 zł i została w całości zapłacona. Przedmiot umowy zostanie wydany emitentowi do posiadania w terminie do 31 lipca 2017 r. Zorganizowana część przedsiębiorstwa obejmuje zakład produkcyjny znajdujący się w Zgorzelcu oraz określone w umowie składniki materialne i niematerialne"

czytamy w komunikacie.

W obszarze działalności Famago znajduje się produkcja pełnej gamy urządzeń wchodzących w skład kompletnego parku maszynowego na potrzeby górnictwa odkrywkowego i przemysłu przeładunkowego. Spółka zapewnia również elementy niezbędne do ich eksploatacji, przypomniano.

"W wyniku przejęcia ZCP, Famak zrealizował z sukcesem przyjętą strategię skonsolidowania wiedzy i doświadczeń dotyczących produkcji maszyn przeładunkowych oraz dla górnictwa odkrywkowego wraz z odpowiednim zapleczem produkcyjnym i wykwalifikowaną kadrą"

podkreślono.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

(ISBnews), #FMF

Ostatnie wiadomości