GetBack ma zgodę UOKiK na przejęcie EGB Investments | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 lip 2017, 14:30

GetBack ma zgodę UOKiK na przejęcie EGB Investments

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę spółce GetBack na przejęcie kontroli nad EGB Investments, podał Urząd.

"GetBack jest częścią Grupy Abris i prowadzi działalność polegającą na obrocie oraz zarządzaniu wierzytelnościami nabytymi przez fundusze inwestycyjne. EGB Investments prowadzi działalność windykacyjną, wspomagając banki, instytucje finansowe, korporacyjne oraz innych przedsiębiorców w zarządzaniu należnościami" 

czytamy w komunikacie. 

Wcześniej pod koniec maja br. GetBack zawarł umowę warunkową, w ramach której kupi od Altus TFI 99,4% akcji EGB Investments za 207,6 mln zł. Jako warunki zawieszające wymieniono wydanie przez prezesa UOKiK zgody na transakcję oraz realizację zawartych warunków finansowych w umowie.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 r. konsorcjum funduszy private equity nabyło 100% akcji GetBack od podmiotu z grupy kapitałowej Idea Bank. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

(ISBnews), #GBK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości